STRONA W PRZEBUDOWIE. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA, ZAPRASZAMY WKRÓTCE.

Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Małgorzata Kalicińska w MBP

prezentowała najnowszą książkę.

Anna Jantar we wspomnieniach

Anna Jantar we wspomnieniach” opowiadała o bohaterce swojej książki. Mówiła o początkach jej kariery, o przebojach, za które pokochała ją cała Polska, o jej planach zmiany wizerunku scenicznego i o kłopotach małżeńskich.

Na szlaku św. Jakuba

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku gościła Jana Gacia, historyka, fotografika, podróżnika, który opowiadał o swojej wyprawie szlakiem francuskim do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela.

Rob Tognoni w MDK

W Miejskim Domu Kultury w Mińsku odbył się niecodzienny koncert. Na scenie sali kameralnej wystąpił charyzmatyczny Rob Tognoni – światowej sławy wokalista oraz wirtuoz gitary, jeden z najoryginalniejszych blues-rockowych wykonawców.

„Bukareszt. Kurz i krew”

Podczas spotkania Małgorzata Rejmer opowiadała o swoich pobytach w Rumunii, o Bukareszcie przefiltrowanym przez jej obserwacje i doświadczenia, o ludziach, z którymi rozmawiała.

Naval w bibliotece

W czwartek, 12 grudnia Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku gościła Navala, byłego żołnierza GROM-u, który opowiadał o swoim pobycie w najbardziej elitarnej polskiej jednostce.

O Papuszy przy ognisku

Andżelika Kuźniak, autorka biografii Papuszy opowiadała o wyjątkowej cygańskiej poetce, której pieśni i historia życia poruszają serca czytelników. Ale nie jest to typowa biografia

Rowerem do biblioteki

Kamil Bodziony opowiadał o swojej rowerowej samotnej wyprawie przez Czechy, Austrię, Włochy, Szwajcarię i Francję. Choć dojechał do Barcelony, jego celem był przede wszystkim przejazd rowerem przez alpejskie przełęcze w Austrii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii.

Zbieg okoliczności?

Raczej nie. Katarzyna Pisarzewska, autorka znakomicie sprzedającej się powieści obyczajowo-kryminalnej „Zbieg okoliczności” we wtorek, 1 października była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku.

W „Ogrodzie metafor”

W Muzeum Ziemi Mińskiej przy ul. Okrzei 16 w Mińsku można oglądać wystawę zdjęć Elżbiety Waszczuk „Ogród metafor”. Autorka jest fotograficznym samoukiem.

„Prymuska i konie”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z pisarką Ewą Bagłaj, autorką powieści „Prymuska”. Do sali konferencyjnej tłumnie przyszła młodzież z Gimnazjum Miejskiego Nr 2, Gimnazjum Miejskiego Nr 1 i licealiści z „Ekonoma”.

„Tutto bene” w MBP

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku o swoim kryminale „Tutto bene” opowiadali Manula Kalicka i Zbigniew Zawadzki.

O Annie German

Po emisji w TVP biograficznego serialu poświęconemu życiu Annie German, wybuchła prawdziwa germanomania. Wszyscy chcą poznać biografię artystki, dowiedzieć się na jej temat jak najwięcej.

Na szczytach Andów

W „Bibliotece Podróży” w MBP gościł Wojciech Lewandowski, autor książki „Przez pustynie na ośnieżone szczyty”. Autor, z wykształcenia geograf, jest alpinistą, podróżnikiem i uczestnikiem wielu ekspedycji w góry świata.

Joanna Trzepiecińska w Mińsku

Piotr Siła, nowy dyrektor Miejskiego Dom Kultury w Mińsku zainaugurował nowy cykl MDK „Giganci Piosenki” w ramach Pałacowej Sceny Kameralnej. Na scenie kameralnej licznie przybyła publiczność mogła wysłuchać recitalu Joanny Trzepiecińskiej.

Pink Freud dał czadu

W Miejskim Domu Kultury w Mińsku zagrał jeden z najoryginalniejszych zespołów we współczesnym jazzie i nie tylko, czyli Pink Freud. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji.

Hasior i jego magiczny świat

W galerii Miejskiego Domu Kultury można było oglądać zjawiskową wystawę prac Władysława Hasiora. Jego twórczość nigdy nie była jeszcze prezentowana w Mińsku, co już w samo w sobie powinno zachęcić do jej zwiedzenia.

Radio w bibliotece

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku przyjechali przedstawiciele Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia – jego szefowa Irena Piłatowska oraz Wojciech Markiewicz, twórca reportażu „Nina Andrycz. Czwarty wymiar życia”, którego można było wysłuchać.

Aneta Borowiec w MBP

Redaktor naczelna „Wysokich Obcasów Extra” promowała swoją powieść „Wilczyce”. Jej bohaterką jest Natalia, dziewczyna, której dotychczasowy, uporządkowany świat rozpada się na kawałki podczas jednego wieczoru.

Wspomnienia kolorem malowane

Za oknami śnieg i wiatr, a w pałacu, jak przystało na ten dzień – wiosna. W sali kameralnej MDK w Mińsku odbył się wernisaż wystawy prac Zofii Nowakowskiej.

Stanisława Celińska w Mińsku

Pretekstem do spotkania była książka-wywiad „Niejedno przeszłam”, w której znakomita aktorka opowiada Karolinie Prewęckiej o swoim życiu oraz pracy.

Lady Tyson w Ringu

Na zaproszenie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ring” do Mińska przyjechała Agnieszka Rylik, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w boksie zawodowym i kick-boxingu.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania