STRONA W PRZEBUDOWIE. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA, ZAPRASZAMY WKRÓTCE.

Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

"Tornister" wśród najlepszych

Redakcja „Tornistra” została laureatem 20. edycji ogólnopolskiego konkursu mediów szkolnych MAM Forum Pismaków.

Opublikowano: 21 Czerwca 2015, Niedziela, 00:38
Autor: btsd
 0 0 0

Redakcja „Tornistra” (miesięcznika uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Kałuszynie) została laureatem 20. edycji ogólnopolskiego konkursu mediów szkolnych MAM Forum Pismaków. Z tej okazji trzy przedstawicielki „Tornistra” wraz z opiekunem Izabelą Borucińską zostały zaproszone na warsztaty i galę finałową konkursu na Górny Śląsk.

Spotkanie laureatów konkursu odbyło się w dniach 11-13 czerwca 2015r. Warsztaty dziennikarskie miały miejsce w Szymocicach koło Rybnika. Młodzi dziennikarze zgłębiali tajniki wywiadu i reportażu radiowego. Starsi uczniowie i nauczyciele (opiekunowie gazetek) uczestniczyli m.in. w spotkaniu z Michałem Broniatowskim (redaktorem naczelnym miesięcznika Forbes).

Na 13 czerwca organizatorzy (Fundacja Nowe Media i Polskie Towarzystwo Kulturalne) zaplanowali dwa wydarzenia – Forum Gazet Szkolnych i Galę Finałową. Odbywały się one w Katowicach.
Podczas Forum zaproszone redakcje przygotowały stoiska prezentujące gazetki. Stoisko „Tornistra” było barwne, bogate i chętnie odwiedzane przez przybyłych na finał gości.

Punktem kulminacyjnym trzydniowego spotkania młodych dziennikarzy z całej Polski była Gala Finałowa. Poprzedziło ją spotkanie z Maciejem Danielewiczem – redaktorem naczelnym redakcji ekonomicznej Polskiej Agencji Prasowej.

Emocje sięgały zenitu. Wszyscy czekali na ogłoszenie wyników konkursu. Najpierw wręczono nagrody indywidualne w kategoriach: Film, Wywiad i Reportaż. Potem odczytano wyniki konkursu w kategorii publikacji zbiorowych. „Tornister” zajął 3. miejsce.

Być w gronie 4 najlepszych gazetek w Polsce wśród periodyków szkół podstawowych – radość ogromna! Dziękujemy wszystkim, którzy w nas wierzyli!

Izabela Borucińska

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania