Dzisiaj jest: 25 Lipiec 2014    |    Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Otwarcie obwodnicy 31 sierpnia

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

obwodnicaPo wielu latach oczekiwań, wielu staraniach i zabiegach 31 sierpnia 2012 r. zostanie oficjalnie otwarta 21 kilometrowa obwodnica Mińska Mazowieckiego. Tą informację podał na swojej stronie internetowej poseł Czesław Mroczek. Jednakże GDDKiA ani nie potwierdza ani nie zaprzecza tej informacji. 


Decyzję o budowie obwodnicy podjął w 2008 roku minister Cezary Grabarczyk otwierając tym samym budowę autostrady A2 na wschód od Warszawy.

- Trudno przecenić korzyści płynące z powstania obwodnicy. Przyniesie ulgę mieszkańcom miasta i gminy. Jako autostrada stanie się ogromnym impulsem rozwojowym, niosąc korzyści gospodarcze dla naszego regionu. Jej powstanie przyspieszy budowę kolejnych odcinków autostrady A2 we wschodniej Polsce.  Teraz najważniejszym zadaniem jest włączenie obwodnicy Mińska w ciąg autostrady A2, czyli połączenie Świecka z Mińskiem Mazowieckim. W kolejnym etapie wybudowany zostanie odcinek do granicy wschodniej Państwa - napisał Czesław Mroczek.


A co na ten temat Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad? - 21.08.2012r. do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego został złożony wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji, komisja złożona z przedstawicieli GDDKiA oraz Policji sprawdzi trasę pod kątem bezpieczeństwa i dopiero po tych czynnościach zapadnie decyzja o dopuszczeniu do ruchu obwodnicy. Planowany termin otwarcia trasy to przełom sierpnia i września br. Po oddaniu do ruchu trasy będą trwały prace wykończeniowe przy drogach dojazdowych, które w żadnym wypadku nie będą utrudniały ruchu na ciągu głównym - powiedziała Urszula Nelken - rzecznik prasowy GDDKiA

 

Formalności związane z uruchomieniem mińskiej obwodnicy wciąż trwają. Czekamy zatem na dalszy rozwój wydarzeń i mamy nadzieje, że termin jej otwarcia nie zostanie ponownie przesunięty. 

 


 

 źródło: http://www.czeslawmroczek.pl/

You have no rights to post comments