Dzisiaj jest: 24 Lipiec 2014    |    Imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga

Mistrzostwa w trójboju siłowym z wielkimi postaciami

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Nr 111 str 4 Strefa informacji trójbój plakatJuż w sobotę, 23 listopada i w niedzielę, 24 listopada odbędą się w Mińsku XXIV Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Trójboju Siłowym. Będą to także eliminacje do Mistrzostw Europy 2014 oraz Mistrzostw Europy Juniorów 2014, dlatego możemy być pewni, że w naszym mieście pojawią się największe gwiazdy tej dyscypliny sportu.

– To piękny i bardzo emocjonujący sport. Składa z trzech różnych konkurencji – wyciskania sztangi w pozycji leżącej, przysiadu ze sztangą na barkach i tzw. „martwego ciągu”, czyli unoszenia jak największego ciężaru od podłogi do wyprostowanej pozycji tułowia. Obowiązuje tu prosta zasada – ten, kto podniesie największy ciężar – wygrywa. Nie trzeba być znawcą tego sportu, aby mieć ogromną przyjemność z kibicowania zawodnikom. Myślę, że walka będzie zacięta i będą podnoszone niewyobrażalne ciężary – zachęca Albert Szczygielski, organizator zawodów i członek Zarządu Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

A na scenie w hali sportowej przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku zaprezentują się, m. in.: Jarosław Olech – 12-krotny mistrz świata w Trójboju Siłowym, członek galerii sław Międzynarodowej Federacji Trójboju Siłowego (IPF), Dariusz Wszoła – wielokrotny mistrz świata i Europy w Trójboju Siłowym oraz wyciskaniu leżąc, członek galerii sław Europejskiej Federacji Trójboju Siłowego (EPF), Jan Wegiera – wielokrotny mistrz świata i Europy w Trójboju Siłowym oraz wyciskaniu leżąc, członek galerii sław EPF, Paweł Ośmiałowski – multimedalista mistrzostw świata i Europy w Trójboju Siłowym. Oprócz nich, wystartuje wielu zawodników chcących zdobyć najwyższe trofea za rok 2013, zarówno w kategorii open (kobiet i mężczyzn, tzw seniorów), jak i juniorskiej. Na pewno będziemy świadkami ogromnych wyników w każdym z bojów, czyli wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej, przysiadzie ze sztangą na barkach i „martwego ciągu”. W ruch pójdą niewyobrażalne ciężary, a emocje sięgną zenitu.

Mistrzostwa w Mińsku objęła patronatem minister sportu Joanna Mucha oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, co podnosi zarówno prestiż zawodów, jak i Mińska.

XXIV Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Trójboju Siłowym w sobotę, 23 listopada i w niedzielę, 24 listopada rozpoczynają się o godz. 9. Wstęp kosztuje 10 zł (sobota) i 15 zł (niedziela).

Oprac. na podst. mat. organizatorów

You have no rights to post comments