Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Jestem gejem w Mińsku

"Tolerancja” – słowo, które w teorii powinno ułatwiać nam życie, ograniczać konflikty, zapobiegać agresji i przemocy.
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Polski towar eksportowy

Samorząd w Polsce, chociaż niepozbawiony wielu wad, inspiruje pozostałe kraje w regionie. Ukraina pragnie swoje rozwiązania ustrojowe oprzeć na polskich doświadczeniach. A Kazachstan już podjął taką decyzję

Życie skrojone na wiarę

Wiarę pojmujemy różnie, każdy na swój, dogodny dla siebie sposób. W każdym z nas jest cząstka Boga, ale czasem o tym zapominamy.

Komunijny mezalians

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie niezwykłe i bardzo dostojne. Bez względu na stopień zaangażowania religijnego, zostaje ono utrwalone w naszej pamięci na długie lata.

Straciłam dziecko

Gdy ciężkie doświadczenia rzucają nas na kolana, staramy się pomału podnieść i iść do przodu, tłumacząc przeciwności losu niefortunnym zbiegiem okoliczności, pechem, błędem lub pomyłką.

Przemoc wobec mężczyzn

Chyba wszyscy pamiętamy scenę z filmu „Seksmisja”, w której Maks, grany przez Jerzego Stuhra leży na podłodze i łkając mówi – „kobieta mnie bije”. Większość widzów uważa to za świetny dowcip. Jednak nie jest do śmiechu tym mężczyznom, którzy w realnym świecie doświadczają przemocy ze strony swoich partnerek...

Związki partnerskie

Ostatnio przez Polskę przetoczyła się burzliwa dyskusja dotycząca projektów Ustawy o związkach partnerskich. Padały różne argumenty za i przeciw, np. że „sformalizowany związek partnerski byłby pójściem na łatwiznę”. Tymczasem w naszym kraju żyje wiele par w związkach nieformalnych, także w Mińsku i okolicach.

Przemoc wobec rodzeństwa

Tytuł może dziwić, bo przecież nie zwracamy uwagi na agresję między naszymi dziećmi. Często uważamy, że rodzeństwo rywalizuje ze sobą i jest to zupełnie normalne.

Matki

Genetyka jest nauką o mechanizmach dziedziczności i zmienności organizmów, opartych na informacji zawartej w genach.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania