Tygodnik Strefa Mińsk NR 47/48 (315/316)
Mieszalnia marzeń

Mieszalnia marzeń

Na początku określano je peweksami. Z czasem pojawiły się określenia: ciuchland, ciucholand, szmateks, mieszalnia, lumpeks…
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Gdzie twój grzech, tam jego sacrum

Plucie na krzyż, spalenie Biblii, czy wieszanie Papieża może stanowić obrazę uczuć religijnych?

Kapsuła czasu dla każdego

Bardzo ważnym elementem obchodów 595. rocznicy nadania praw miejskich miastu Mińsk Mazowiecki będzie zakopanie na Starym Rynku kapsuły czasu.

Jasiu, do tablicy!

Pierwszy i zapewne ostatni rok 6-latki rozpoczęły naukę w klasie pierwszej. Nie każda szkoła sprostała wymaganiom, nie tylko pod względem organizacji zajęć ,ale i wyposażenia sal.

Pigułka gwałtu

Wakacje to czas odpoczynku i swobody. Młodzież zafascynowana swobodą niekontrolowanych przez rodziców poczynań może stać się ofiarą przestępców...

Bikiniarze

Stowarzyszenie BIKINIARZE PL dokonało oficjalnego otwarcia sezonu.

Szkolny wyścig szczurów

Jeszcze do niedawna pojęcie to było kojarzone z dużymi korporacjami i sposobem rozwoju indywidualnej kariery zawodowej.
 1
 0

Fabryka Kredek

Akcja Dni Otwartych „(Nie)poznane w więzieniach” umożliwiła poznanie pracy sztabu ludzi nad… ludźmi. Otwarto bramy pięciu Zakładów Karnych okręgu warszawskiego.

Otwarte drzwi więzień

Strefa Mińsk była po drugiej stronie muru Aresztu Śledczego Mokotów oraz w Areszcie Śledczym Grochów.

Lena czy Alan?

Dać córce imię serialowej bohaterki, czy syna nazwać po pradziadku? Jakie imiona nadaje się w Mińsku najczęściej, a których jest najmniej? Przytaczamy zestawienie z 3 ostatnich lat.

Wystarczy być?

Kilka lat temu Igor z dumą mówił, że ma 700 przyjaciół na Facebook’u. Dziś, już jako 21-latek, zapytany o definicję przyjaciela po długim zastanowieniu właściwie to nie wie kim jest przyjaciel?

Pokaz multimedialny na ścianie Pałacu

Tak MDK wprowadza nas w klimaty Witkiewicza - materiał filmowy

Alfabet nauczycielki

Jestem nauczycielką z 28 letnim stażem. Nie pamiętam, ile pokoleń uczyłam, ale na pewno było ich dużo. Lubię swoją pracę.

Witajcie w naszym domu

Niektórzy się ich boją i mówią, że lepiej samemu nie iść do „Jedliny”. „Tacy jacyś inni są” – wyjaśniają szeptem.

Odkrywanie Białorusi

Białoruś, choć to kraj geograficznie bardzo nam bliski, cały czas pozostaje mało znany Polakom. Pomimo, że nie ma tam gór ani morza, to znajdziemy tam wiele innych atrakcji, które pozwolą nam odetchnąć pełną piersią na łonie przyrody i zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

Lokalna lista płac

Bardzo lubimy zaglądać do cudzej kieszeni, ale nie wierzymy w przeciętne wynagrodzenia podawane od czasu do czasu przez firmy badawcze. Dlatego postanowiliśmy zapytać o faktyczne zarobki urzędników, radnych i pracowników różnych zawodów w powiecie mińskim. Oto, co udało się nam ustalić...
Jest rok 1990 kończy się komunizm i gosp ...

Na tropie górek i wydm.

Wiele osób uważa, że wokół Mińska jest płasko, a przez to widokowo monotonnie. Takie opinie świadczą tylko o tym, że jeszcze nie poznały one naszej pięknej okolicy.

Kultura w polityce

czyli hulaj dusza, idą wybory! Czy zaklejanie plakatów wyborczych jest tak samo karalne, jak ich zrywanie?
Polityka to brudna gra niestety i żadna ...
Więcej kultury w polityce.... hmmmmm Cie ...

Pomiędzy kulturami

Fundacja Rozwoju Międzykulturowego EBU realizuje na terenie powiatu mińskiego projekt Wolontariatu Europejskiego EVS „Sky Is The Limit” Przed nami jeszcze wiele wydarzeń organizowanych przez wolontariuszy z całej Europy.

Polski towar eksportowy

Samorząd w Polsce, chociaż niepozbawiony wielu wad, inspiruje pozostałe kraje w regionie. Ukraina pragnie swoje rozwiązania ustrojowe oprzeć na polskich doświadczeniach. A Kazachstan już podjął taką decyzję

Życie skrojone na wiarę

Wiarę pojmujemy różnie, każdy na swój, dogodny dla siebie sposób. W każdym z nas jest cząstka Boga, ale czasem o tym zapominamy.

Komunijny mezalians

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie niezwykłe i bardzo dostojne. Bez względu na stopień zaangażowania religijnego, zostaje ono utrwalone w naszej pamięci na długie lata.

Straciłam dziecko

Gdy ciężkie doświadczenia rzucają nas na kolana, staramy się pomału podnieść i iść do przodu, tłumacząc przeciwności losu niefortunnym zbiegiem okoliczności, pechem, błędem lub pomyłką.

Przemoc wobec mężczyzn

Chyba wszyscy pamiętamy scenę z filmu „Seksmisja”, w której Maks, grany przez Jerzego Stuhra leży na podłodze i łkając mówi – „kobieta mnie bije”. Większość widzów uważa to za świetny dowcip. Jednak nie jest do śmiechu tym mężczyznom, którzy w realnym świecie doświadczają przemocy ze strony swoich partnerek...
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania