Tygodnik Strefa Mińsk NR 17/18 (373/374)
Pobij Rekord Guinnessa

Pobij Rekord Guinnessa

z programem Śniadanie Daje Moc!
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Nowoczesny szpital psychiatryczny

powstanie w Drewnicy. Władze województwa mazowieckiego podpisały umowę wsparcia.

Oblicza anoreksji i bulimii

Wywiad z dietetyczką Karoliną Słowik z centrum dietetycznego znajdującego się w Mińsku Maz.

Terapie słuchowe

Bardzo częstym problemem dzieci, które nie osiągają sukcesów szkolnych, jest zaburzenie w przetwarzaniu bodźców słuchowych. Brzmi to groźnie i bardzo naukowo.

Warownia w Liwie i okolice

Postaramy się przejechać chociaż mały fragment nie wszystkim znanym Szlakiem Doliny Liwca. Ruszamy...

Klasyczna runda po okolicy

Nie zawsze mamy ochotę na oglądanie dużej ilości zabytków, czy podziwianie rezerwatów, tylko chcemy wsiąść na rower i pojeździć bez celu, dla przyjemności.

Nie daj się nabić w etykiety!

Tylko jedna trzecia z nas zwraca uwagę na listę składników zawartych w kupowanych produktach, a zaledwie co dwunasty konsument sprawdza ich kaloryczność.

Tai Chi

Od zamierzchłych czasów ludzki umysł próbował uporządkować istniejący świat, wytłumaczyć jego funkcjonowanie i zasady.

Warto chodzić z kijkami

Dynamiczne, pełne rozmachu chodzenie z kijkami pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni, które normalnie są zaniedbywane, a zatem ćwiczyć całe ciało.

Erozje zębów – problem XXI wieku.

Erozja to uszkodzenia twardych tkanek zębów powstałe bez udziału bakterii. Przyczyną ich powstawania są kwasy pochodzące z diety i wydzielane przez układ pokarmowy.

Słodkie napoje? – Nie!

Pyszne, modne, dodające energii, ale czy zdrowe? Absolutnie niezdrowe!

Słodkie napoje? – Nie!

Pyszne, modne, dodające energii, ale czy zdrowe? Absolutnie niezdrowe! A do tego bardzo kaloryczne, czyli tuczące, no i znacznie droższe niż woda.

Woda jest niezbędna do życia

Osoby, które przychodzą do mnie do gabinetu i proszą o receptę na schudnięcie pytam – ile wypijają dziennie wody? I w większości przypadków, ku mojemu przerażeniu, odpowiedź jest taka sama – „wody nie lubię, piję kawę, herbatę albo soki, napoje...”

Postanowienie – schudnąć!

Jeśli Twoim postanowieniem jest schudnąć i utrzymać wymarzoną wagę, warto zastosować kilka wskazówek, które będą pomocne w wytrwaniu i realizacji celu. Wybór należy do Ciebie.

Co to jest litotermoterapia?

Jej elementem jest również masaż, najpierw dłońmi, a potem gorącymi kamieniami, który stanowi pewnego rodzaju przygotowanie do właściwego zabiegu.

Co to jest podologia?

To dziedzina medycyny zajmująca się badaniem (zwalczaniem) wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy. W niektórych krajach Europy Zachodniej, tj. Niemcy czy Francja, podologia zaliczana jest już do fachowych zawodów medycznych.

Waleczny 2012 rok

Początek nowego roku to dobry czas na podsumowania, dlatego postanowiliśmy na łamach „Strefy” przypomnieć osiągnięcia obu klubów...

Chcesz schudnąć? – Jedz!

Jeśli tę prostą zasadę wprowadzi się w życie i będzie się ją stosowało niezależnie od pory roku, czy osobistych spraw – zapasy „tłuszczyku” powoli zaczną topnieć, jak śnieg na wiosnę.

„7U” nie tylko na święta

W święta jemy znacznie więcej i doświadczenia poprzednich lat niczego nas nie nauczyły. Co roku powtarza się to samo: jemy praktycznie jeden raz dziennie tyle, że przez cały dzień bez przerwy, a ruszamy się jedynie po to, żeby przemieścić się do kolejnego gęsto zastawionego stołu...

Woda do picia w mińskich kranach

Woda płynąca z mińskich kranów w większości spełnia wszystkie normy europejskie, potwierdzone przez inspektora sanitarnego oraz akredytowane laboratorium Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki – jest zdrowa, smaczna, bogata w składniki mineralne i nadaje się do picia prosto z kranu.

Tradycyjna medycyna chińska – co warto o niej wiedzieć?

Od trzech tysięcy lat tradycyjna medycyna chińska posługuje się sposobem odżywiania w celu zachowania zdrowia i przywrócenia utraconej w organizmie równowagi.

Światowy Dzień Osób Jąkających się

Obchodzony jest 22 października, a jego symbolem stała się turkusowa wstążka. Jąkanie jest zjawiskiem towarzyszącym człowiekowi od początków istnienia rodzaju ludzkiego.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania