STRONA W PRZEBUDOWIE. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA, ZAPRASZAMY WKRÓTCE.

Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390
Rewitalizacja miasta

Rewitalizacja miasta

Komitet Rewitalizacji dla Miasta Mińsk Mazowiecki został powołany w październiku 2016 roku
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Największa lekcja w Polsce

Dariusz Kulma to miński nauczyciel matematyki, ale również, a może przede wszystkim pasjonat nauczania.

Sport dla bogatych

W 1926 r. powstało Zjednoczenie Polskich Stowarzyszeń Hodowców Gołębi Pocztowych. Pan Leszek jest hodowcą od 10 lat i z pasją opowiada na czym polega koszowanie, o lotach i codziennej opiece nad gołębiami.

Alaska na BIS

Kamil Bodziony i Marta Krupska to postacie znane już Czytelnikom Strefy Mińsk.

Odbudować zerwane więzi

Adopcja daje nadzieję wielu dzieciom na szczęśliwe rodzinne życie. Ważne jest jednak to, aby nie ukrywać przed nimi tego faktu.

Złapali bakcyla

Czy szkoła to tylko nauka? Uczniowie z mińskiego Ekonoma dowodzą, że nie i pokazują jak można zarazić się teatrem.

Jazda z adrenaliną

Kolarstwo to nie tylko wyścigi szosowe z Tour de Pologne na czele, czy cross country z Mają Włoszczowską. Zdobywające coraz większą popularność w Polsce kolarstwo ekstremalne ma swoich przedstawicieli również w Mińsku Mazowieckim.

Amerykańska przygoda

To była przygoda mojego życia. Najwięcej pozytywnych wspomnieć mam z rodziną, u której mieszkałam. Rodriguezowie przyjęli mnie bardzo ciepło i mogłam przeżywać razem z nimi codzienne sprawy.

Nie tylko biegamy

O tym, kim są „KS Zielono-Czarni”, co robią, z jakimi problemami się borykają i jakie mają plany w nowym roku rozmawiamy z prezesem klubu Marcinem Okrzejskim...

Bezpieczny Mińsk?

Media codziennie donoszą o kradzieżach, przekrętach, morderstwach... Policjantom i ich działaniom bacznie przygląda się niezadowolona opinia publiczna.

Ludzie się do mnie przyzwyczaili

Osoby niepełnosprawne – zamykają się w mieszkaniach, odgradzając od nas ścianami własnego wstydu. Ale nie wszyscy. Anita Płotecka na swoim wózku porusza się po chodnikach, robi zakupy, odwiedza przyjaciół. Strefie Mińsk opowiada, jak z jej perspektywy wygląda nasze miasto.

Zbyszek Rutkowski

Miński Klub Dawnych Motocykli „Magnet” już po raz osiemnasty organizuje Mazowiecki Rajd Weteranów Szos. Co w tym roku szykują jego organizatorzy dla wielbicieli zabytkowych motocykli i pojazdów?

Nowi Dyrektorzy

Nasze miasto ma nowych dyrektorów Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiego Domu Kultury, Elżbietę Sieradzińską oraz Piotra Siłę.

W oparach nostalgii

W sobotę i niedzielę, 13 i 14 kwietnia w Miejskiej Bibliotece w Mińsku będzie można obejrzeć wystawę „Stare komputery i gry”. Rozmawiamy z jej pomysłodawcą i organizatorem Michałem Culkiem, twórcą portalu www.nostalgia.pl.

W kwiatach Orientu

Mińszczanka Edyta Matejko-Paszkowska z zawodu jest tłumaczką z języka koreańskiego. Pięć lat temu, wspólnie ze swoją przyjaciółką – Marzeną Stefańską-Adams, założyła pierwsze w Polsce wydawnictwo promujące literaturę i kulturę koreańską. Książki wydawane przez „Kwiaty Orientu” zbierają znakomite recenzje, a w „Strefie” poznajemy kulisy pracy i pasji pani Edyty...

Chciałam trafić w niszę na lokalnym rynku

Nasze pociechy błyskawicznie wyrastają ze swoich ubranek. Szafa pęka w szwach, w pokoju przeszkadza nieużywany już wózek, a na półkach zalegają zapomniane przez dzieci zabawki.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Jej najnowsza powieść „Podróż do miasta świateł” ma status TOP w salonach EMPiK-u. Po serii „Cukiernia pod Amorem” mińszczanka Małgorzata Gutowska-Adamczyk stała się jedną z najpopularniejszych polskich pisarek.

To nie jest nauka tajemna

Od ponad 30 lat Ryszard Ulman zajmuje się bioenergoterapią i terapią manualną kręgosłupa. Był współzałożycielem Polskiego Cechu Bioenergoterapeutów oraz organizacji zrzeszających polskich uzdrowicieli.

Bokser, czyli Rafał „Wojownik” Jackiewicz

Jego historia to gotowy materiał na scenariusz filmowy. Bez wątpienia jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiego boksu i najlepszym przykładem na to, że w życiowym ringu trzeba przede wszystkim pokonać siebie.

Graffiti – wandalizm czy sztuka?

Graffiti jest dla ich twórców sposobem na wyrażenie buntu przeciwko szarości ulicy. Stworzenie takiego „obrazu” jest wynikiem mozolnej pracy – potrzeba szczegółowego projektu, wielu puszek sprayu i tego, co najważniejsze... pomysłu.

Rak piersi mojej mamy

Rak piersi to najpowszechniejszy rodzaj kobiecego nowotworu złośliwego w Polsce. Co roku notuje się prawie 14 tys. nowych zachorowań.

Rosjanka

Rosja nie jest taka sama. Jest różnica między mieszkańcami Moskwy i Petersburga i zawsze jest taki żart: jak rozpoznać czy jesteśmy w metrze moskiewskim czy petersburskim.

Graffiti – wandalizm czy sztuka?

Graffiti jest dla ich twórców sposobem na wyrażenie buntu przeciwko szarości ulicy. Stworzenie takiego „obrazu” jest wynikiem mozolnej pracy – potrzeba szczegółowego projektu, wielu puszek sprayu i tego, co najważniejsze... pomysłu.

Czasami bywa ciężko

Każda pasja wymaga czasu oraz wyrzeczeń. Konsekwencja i upór w dążeniu do wyznaczonego celu przynoszą w efekcie niesamowitą satysfakcję z tego, że udało się pokonać ból i zmęczenie. Dwie filigranowe dziewczyny: zootechnik Agnieszka Kalinowska i ekonomistka Natalia Bartnicka postanowiły pokonać własne bariery i spróbować sportu, o którym nigdy nie myślały na poważnie.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania