Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Zjazd absolwentów Szkół Siennickich

Po raz 16 Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Szkół Siennickich zorganizowało zjazd absolwentów. Spotkanie po latach rozpoczęła część oficjalna wraz z walnym zebraniem sprawozdawczo-wyborczym.

Kolarze na ulicach Mińska

W ramach Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza dla Amatorów w challenge'u 2013 Ogólnopolskiej Ligi Masters Cup w niedzielę, 9 czerwca odbyło się w Mińsku 5. Kolarskie Kryterium Uliczne im. Feliksa Rawskiego.

Rodzinny festyn „Michałki”

Już po raz piąty, w niedzielę 9 czerwca na terenie budowy Kościoła Garnizonowego w Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mińsku przy Oddziale Żandarmerii Wojskowej odbył się Parafialny Festyn Rodzinny „Michałki”.

Dni Mrozów 2013

Rozegrano m.in. turnieje tenisa ziemnego, siatkówki plażowej, mecze piłkarskie oraz koszykówki ulicznej. Był rajd rowerowy, rodzinne rozgrywki sportowe i turniej łuczniczy.

Mazowiecka Piętnastka

Na placu przy ulicy Chełmońskiego odbył się Ogólnopolski Bieg Uliczny – XVIII odsłona Mazowieckiej Piętnastki. Biegi rozpoczęły dzieci i młodzież z mińskich i powiatowych szkół. W tym roku, po raz pierwszy swoich sił wypróbowały również przedszkolaki.

"Magnet” po raz osiemnasty

Odbył się XVIII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2013. Jak co roku imprezę odwiedzili sympatycy zabytkowych motocykli , samochodów oraz historii polskiej wojskowości z okresu II Rzeczpospolitej.

Wesoło, balonowo, kolorowo

Z okazji Dnia Dziecka w MDK miała być zabawa na placu zabaw, ale trakcje przeniesiono do pałacu Dernałowiczów. I kapryśna aura nie zdołała nikomu popsuć humorów.

Dzień Dziecka w Grębiszewie

Na terenie ośrodka „Bocianowe Podlesie – EKWOS” w Grębiszewie odbyła się „Rodzinna Impreza Integracyjna” w stylu Dzikiego Zachodu.

Boże Ciało w kościele pw. NNMP

Towarzyszyliśmy z aparatem w Boże Ciało wiernym, którzy przyszli na procesję do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku. W tym roku pierwszy ołtarz stanął na Starym Rynku.

Odjazdowy bibliotekarz

Rajd rowerowy dla czytelników, bibliotekarzy i wszystkich miłośników książek oraz rowerów wystartował spod Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku. Jego trasa biegła malowniczym szlakiem przez miejscowości: Targówka, Barcząca, Wiciejów, Mienia.

Majówka u Salezjanów

Szkoły Salezjańskie w Mińsku tradycyjnie w maju zaprosiły absolwentów, uczniów, sympatyków i mieszkańców miasta na piknik rodzinny „Majówka u Salezjanów”.

Piknik Lotniczy w Janowie

Jak co roku, żołnierze z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego zaprosili mieszkańców Mińska i powiatu na „Piknik Lotniczy”. I choć pogoda była dość kapryśna, wszyscy, którzy przybyli na lotnisko w Janowie nie mogli narzekać na brak atrakcji.

Wyjątkowa „Noc Muzeów”

Na całym świecie odbyła się „Noc Muzeów”. Projekt realizowali wspólnie Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Mińskiej, Miejski Dom Kultury i Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich proponując mieszkańcom miasta wyjątkowe wydarzenia kulturalne.

Międzynarodowe ściganie

Do Mińska zjechali zarówno zagraniczni, jak i krajowi kolarze zawodowi rywalizując przy okazji Międzynarodowego Kolarskiego Kryterium Ulicznego – Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego.

Finał „Kulturomaniaka 2013”

W sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Mrozach odbył się finał VII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2013”. W tym roku wzięło w nim udział ponad 1600 osób, indywidualnie lub w zespołach.

Dziękujemy, Pani Dyrektor

W Miejskiej Bibliotece Publicznej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Chór Kameralny Mińskiego Towarzystwa Muzycznego wykonał koncert „Rozwonią nam się kwietne sady”, który został zadedykowany dyrektor MBP Teresie Sęktas-Chanke.

Koncert grupy CostaNova w MBP

w MBP w Mińsku zespół CostaNova w składzie Elżbieta Sieradzińska (śpiew, gitara), Jan Kaczorek (gitara elektryczna), Stanisław Krzemiński (perkusja), Jerzy Gryz (gitara basowa) i Padre Almeida (instrumenty perkusyjne), promował wydaną w grudniu 2012 r. autorską płytę „Voyage”.

Dzień Katyński 2013

W Mińsku trwały obchody 73. rocznicy zbrodni katyńskiej.Rozpoczęło je przedstawienie „Reminiscencje Katyńskie” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum Miejskiego nr 1 im gen. Władysława Andersa na skwerze przy rondzie gen. Hallera.

Ułani świętowali

Zapalono ponad 800 zniczy, które symbolizowały każdego żołnierza ze wszystkich szwadronów pułku i odczytano uroczysty apel poległych.

Koncert DeLaCore w Dujerze

Miński zespół promował swoją najnowszą płytę „Nic do stracenia”. Choć od wypuszczenia debiutanckiego krążka minęło aż siedem lat, ze świeżym materiałem zespół wraca w wielkim stylu, proponując słuchaczom porządne gitarowe granie!

Wielkanocne targowanie

Tradycyjnie przed świętami Muzeum Ziemi Mińskiej zorganizowało Targ Wielkanocny „Stragan Sendomierski”. Na stylowych straganach można było kupić wielkanocne ozdoby, biżuterię oraz regionalne specjały

Męskie rozmowy z Rogerem

W Miejskim Domu Kultury w Mińsku można było obejrzeć lekko erotyczną komedię „Ratuj się kto rodzi!”, znaną również pod tytułem „Halo, penis?”.

Artystyczna wycinanka

W mińskiej galerii Murillo Art & Design odbył się wernisaż wystawy Małgorzaty Belkiewicz „Wycinanka Artystyczna”. Goście mogli podziwiać piękne wycinanki inspirowane twórczością Regionu Kołbielskiego.

Dzień Dawcy Szpiku

Stowarzyszenie „Pozytywka” i Fundacja DKMS zorganizowały „Dzień Dawcy Szpiku dla Moniki i innych”. W jego trakcie zarejestrowało się 152 potencjalnych dawców szpiku.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania