Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Matematyka Innego Wymiaru

Choć projekt się już kończy, to portal Elitmat Space będzie działał do końca świata i dwa dni dłużej. Będzie dostępny dla uczniów i nauczycieli zupełnie za darmo – zapewnił Dariusz Kulma

Dzień Papieski

Jak co roku zorganizowały go wspólnie trzy „papieskie szkoły” – Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku, Szkoły Salezjańskie w Mińsku i Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej.

Tak pięknie mówili

W środę, 16 października w Gimnazjum Miejskim nr 3 w Mińsku odbyły się Eliminacje Rejonowe do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla powiatu mińskiego.

Biała legenda admirała Kołczaka

15 października w Muzeum Ziemi Mińskiej obyła się projekcja filmu „Admirał”, opowiadającego o zakazanej w Związku Radzieckim historii „białego” dowódcy wojsk rosyjskich w niespokojnych czasach rewolucji, który aż do rozstrzelania walczył o przywrócenie władzy carskiej i starego imperium.

Laureatka NIKE w Mińsku

To było wydarzenie. Zaledwie kilka dni po odebraniu NIKE, najważniejszej literackiej nagrody w Polsce, Joanna Bator przyjechała we wtorek.

Studenci trzeciego wieku już się uczą

Miejskim Domu Kultury, nowy, już siódmy rok akademicki zainaugurował Miński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wykład inauguracyjny „Mieć trochę mniej żalu, trochę mniej nadziei, nieco więcej miłości.

„Brama czasu” kontratakuje

Komiks „Brama czasu” wzbudził spore zainteresowanie na 24. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, który w miniony weekend odbył się w łódzkiej Atlas Arenie.

Spotkanie z Ewą Karwan-Jastrzębską

W poniedziałek, 30 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Ewą Karwan-Jastrzębską.

Jesienny piknik u Salezjanów

Szkoły Salezjańskie w Mińsku zorganizowały już czwarty piknik jesienny „Nigdy nie idziesz sam”.

Wolontariat Europejski w Mińsku

Wolontariat Europejski (EVS) to bezcenne i niezapomniane doświadczenie, bezpośrednie odkrycie innej kultury, samego siebie oraz możliwość nieograniczonego rozwoju różnych umiejętności.

Ratujmy mińskie kasztanowce

W ramach akcji „Sprzątanie świata” Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku postanowiła zainaugurować program ratowania mińskich kasztanowców, które są atakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka.

Komiksowa Strefa na żywo

W Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się „Komiksową Strefa Mińsk na żywo”. Można było spotkać się z autorami komiksu „Bramy czasu”, posłuchać historycznych gawęd Mariusz Dzienio, a Mariusz Kozera opowiedział o historii komiksu w Polsce i na świecie.

Krzywikowe kolorowanki

W Mińsku odbyło się spotkanie dla dzieci z mińskich szkół z pomysłodawcami książki-kolorowanki dla dzieci „Łazikotek Pląsotek od Chmielewa do Grębiszewa”.

Działo się, panie Janek!

Pięć dni trwał V Festiwal Himilsbacha w naszym mieście, który pokazał nam wiele twarzy naszego krajana.

Rekord w czytaniu non stop

Elżbieta Sieradzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku rozpoczęła sobotnie Narodowe Czytanie Aleksandra Fredry punktualnie o godzinie 10 wierszem „Małpa w kąpieli”. Jako pierwszy gość czytał dla mińszczan burmistrz Marcin Jakubowski w stroju z epoki.

Festyn „Mazowiecka Sójka”

Dopisała pogoda, więc na organizowanym w niedzielę, 11 sierpnia już po raz siódmy w Cegłowie festynie „Mazowiecka Sójka” bawiły się tłumy. Tradycyjnie, imprezę poprowadził Paweł „Konjo” Konnak.

Zabawa z „Mlecznymi Skrzatami”

Atrakcji nie brakowało. Imprezę prowadziła Ciotka Klotka, czyli Ewa Chotomska, zadając maluchom mnóstwo zagadek na każdą literę alfabetu.

Harcerze w rocznicę powstania

Harcerze z mińskiego hufca ZHP zaproponowali mińszczanom uczczenie 69. rocznicy Powstania Warszawskiego poprzez wykonanie pamiątkowych koszulek.

Dzień Patrona Miasta

Obchody rozpoczęły się koncelebrowaną uroczystą mszą świętą w intencji miasta i parafii w murach nowo wybudowanego kościoła pod przewodnictwem biskupa z Nigerii Hiacynta Egbebo, z udziałem władz miasta, mińskiej społeczności, zaproszonych gości oraz pocztów sztandarowych.

XVII Rally Mińsk Mazowiecki

Kurz, pot, adrenalina, pisk opon, zapach palonej gumy na asfalcie – sympatycy motoryzacji podziwiali rajdowców, którzy wzięli udział w sobotę i niedzielę, 29 i 30 czerwca w wyścigu „Rally Mińsk Mazowiecki”.

III Turniej Rycerski Jana z Gościańczyc

Przez dwa dni teren wokół Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich zmienił się w średniowieczne miasteczko – w namiotach rycerze przygotowywali się do walk, białogłowy gotowały strawę, a trubadurzy śpiewali swoje pieśni.

Dni Powiatu Mińskiego

Rozegrano Turniej Sportowy o Puchar Starosty Mińskiego dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mińskiego, a w sobotę, na placu przed ZSE nr 1 w Mińsku zaproszono mieszkańców na rodzinny piknik.

E-laboratorium matematyczne

Na konferencji w Miejskim Domu Kultury w Mińsku przedstawiono założenia projektu „e-laboratorium matematyczne – małymi krokami do wielkich sukcesów”.

Wojskowa przysięga

Pierwszy raz od ponad 15 lat, na placu Stary Rynek w Mińsku odbyła się uroczystość złożenia przysięgi wojskowej żołnierzy służby przygotowawczej Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania