Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Popisowe koncerty

Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Muzycznej Yamaha działającej w Mińsku wystąpili na swoim pierwszym koncercie. Była to idealna okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności, a przede wszystkim na dobrze się bawić.

„Kupieckie Mensko”

Pod taką nazwą co roku na Starym Rynku w Mińsku odbywa się bożonarodzeniowy targ. Można było kupić wszystko, co niezbędne na święta.

Fabryka św. Mikołaja

Pracowała pełną parą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku w sobotę, 14 grudnia.

Utalentowani seniorzy

We wtorek, 10 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Mińsku słuchacze Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowali obrazy, kartki świąteczne i przedmioty wykonane metodą decupage, w ramach projektu „Aktywny senior – zdrowy senior”.

Zaślubiny Andriollego

W niedzielę, 29 listopada w kościele pw. NNMP w Mińsku odbyła się inscenizacja historyczna „Zaślubiny Andriollego”, aby uświetnić rocznicę ślubu (miał on miejsce 25 listopada 1875 r.) Elwiro Michała Andriollego z Natalią Tarnowską, która pochodziła z Osin.

British Comedy Night

Dwaj gentlemani: zawodowy komik Sean (Anglia), któremu towarzyszył Marty (Irlandia Północna) zaserwowali publiczności solidną dawkę brytyjskiego humoru w najlepszym wydaniu.

„Muchy” w mińskim MDK

Było mocno rockowo, klimatycznie, czasem melodyjnie, bo w swej twórczości zespół bawi się muzycznymi konwencjami.

Odsłonięcie popiersia prezydenta

We wtorek, 26 listopada odsłonięto w Mińsku popiersie prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego na skwerze jego imienia. Uroczystości zorganizował Społeczny Komitet Pamięci Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Trójbojowi siłacze

O tym że polski trójbój na światowym poziomie stoi można było przekonać się podczas rozgrywanych w sobotę, 23 listopada i w niedzielę, 24 listopada Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w Trójboju Siłowym.

Jubileuszowy Big Band

Koncertowo pięcioletnie swojego istnienia świętował miński Big Band. W niedzielę, 24 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku, podczas jubileuszowego występu muzycy, pod wodzą bandleadera Arkadiusza Mizdalskiego.

Bank oficjalnie otwarty

W sobotę, 23 listopada oficjalnie otworzono Oddział w Mińsku Mazowieckim Polskiego Banku Spółdzielczego. Miński oddział banku prowadzi dyrektor Monika Gadaj-Świerżewska, osoba pełna zapału, energii i z dużym doświadczeniem.

Spotkali się „Nad Srebrną”

Pierwszej części spotkania wykład o regionaliach wygłosił Tadeusz Krawczak. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac Marka Chabrowskiego. A potem rozpoczęły się minitargi wydawców.

5. Festiwal Piotra Skrzyneckiego

Przez pięć dni trwało w Mińsku święto Piwnicy pod Baranami i jej założyciela Piotra Skrzyneckiego. Były to dni wypełnione poezją, teatrem, kabaretem, fotografią, spotkaniami z fantastycznymi ludźmi i piosenką poetycką.

Liryczna Siennica

II Siennickie Inspiracje Liryczne” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Siennica. Była to wspaniała poetycko-muzyczna uczta w blasku świec, przy domowych ciastkach, gorącej czekoladzie i kawie.

Z Dalajlamą w Ladakhu

W Mińsku można było zobaczyć film o niezwykłym spotkaniu mieszkańców Ladakhu z Dalajlamą w sercu Himalajów w Indiach. A także porozmawiać z jego autorami – Elżbietą Dziuk-Renik oraz Krzysztofem Renikiem.

Cyrulik w MZM

Pokazy filmów rosyjskich w Muzeum Ziemi Mińskiej na stałe weszły w kulturalny krajobraz Mińska. We wtorek, 12 listopada można było zobaczyć słynny film Nikity Michałkowa.

Gra miejska 11 listopada

Trzeba było rozbroić bombę, wcelować do celu kopią, przejść wyznaczoną drogę z zamkniętymi oczami, przeciągnąć kolegę na deskorolce, łowić błędy w hymnie narodowym i odpowiadać na pytania związane z historią Mińska

Narodowe Święto Niepodległości

W Mińsku obchody 11 listopada rozpoczęły się od złożenia wiązanki na grobie adiutanta marszałka Józefa Piłsudskiego – Janusza Łaszczyc-Olszamowskiego oraz burmistrza Hipolita Nowiny-Konopki na cmentarzu parafialnym.

Wszystkich Świętych na mińskich cmentarzach

W ramach akcji „Znicz” harcerze z hufca ZHP „Mazowsze” sprzedawali znicze i organizowali obsługę parkingów w stanicy hufca, przy boisku na ul. Budowlanej oraz przy cmentarzu komunalnym.

Społeczna kwesta TPMM

Już po raz dwunasty Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zorganizowało na mińskich cmentarzach Społeczną Kwestę na Rzecz Ratowania Zabytkowych Nagrobków. W tym roku trwała ona przez dwa dni.

Podsumowanie bajkowego festiwalu

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczysta wystawa kończąca „Festiwal Bajki”, w ramach którego dzieci i rodzice mieli możliwość uczestniczenia w cotygodniowych warsztatach artystycznych i udziału w konkursie na wykonanie własnej bajki.

Razem można więcej

Wystarczyło przyjść na koncert rockowy „Tacy sami, a ściana między nami” w sobotę, aby podopieczni Stowarzyszenia „Możesz Więcej” mogli uczyć się w specjalnie dla nich otwartej placówce w Nowym Zglechowie.

„Święto Latawca”

Przy ul. Budowlanej w Mińsku zebrali się mali i duzi miłośnicy latawców.

Fantastyczna Biblioteka

Organizatorzy przygotowali ok. 100 gier planszowych, w które można było zagrać i zorganizowali dwa konkursy „Fantastyka w literaturze” oraz „Fantastyczne kalambury”.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania