Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390
Święto kolarstwa na ulicach miasta.

Święto kolarstwa na ulicach miasta.

VI Kolarskie Kryterium zakończyło się wielkim sukcesem. Pogoda dopisała.
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

VI Memoriał Feliksa Rawskiego

W niedzielę, 28 września do Mińska zjechali kolarze z całej Polski, aby ścigać się na pętli biegnącej ulicami miasta podczas Kolarskiego Kryterium Ulicznego.

Podzielona rocznica

W piątek, 26 września burmistrz Mińska oraz dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 zaprosili do wspólnego upamiętnienia 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Ukwiecony Lasomin

W sobotę, 20 września Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lasomina podsumowało konkurs „Lasomin w kwiatach”.

Po marzenia przez Europę

Odwiedził 29 krajów, przejechał ponad 19 tys. kilometrów, nie miał pieniędzy, tylko korzystał z hojności napotkanych po drodze ludzi.

Niezwykła lekcja historii

We wtorek, 23 września w Gimnazjum Miejskim nr 1 w Mińsku odbyła się niezwykła lekcja historii. Szkołę odwiedziła pani Anna Maria Anders Costa, córka generała Władysława Andersa.

Dla najstarszej harcerki

Tablicę poświęconą druhnie Toli z Rawskich Dobrowolskiej, najstarszej harcerce na Mazowszu odsłonięto w holu głównym Muzeum Ziemi Mińskiej w czwartek, 18 września.

Sportowy piknik na koniec wakacji

Był on połączony z Mińskim Dniem Rodziny.

Prezentacja czołgu TKS oraz samochodu Chevrolet 158.

Prezentacja czołgu zwiadowczego TKS oraz samochodu Chevrolet 158, Pojazdów, które brały udział we wrześniowych walkach.

Inscenizacja historyczna "Mińsk 1920"

Fotorelacja z rekonstrukcji.
Ciekawa fotorelacja. Żałuję, że tego dni ...
 2
 0

Jarmark Folkowy w Wilkowyjach

Tradycyjnie Jeruzal zaprosił na Stary Rynek wszystkich fanów serialu "Ranczo" oraz tych którzy dopiero się z nim zapoznają.

Festiwal 4M za nami!

Przez trzy dni Mińsk Mazowiecki stał się miastem muzyki za sprawą czwartej już edycji Festiwalu 4M.

Teatry w miejskiej przestrzeni

Miniony weekend w Mińsku upłynął pod znakiem III Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych MINA. Przez kolejne dni i wieczory widzowie mogli obejrzeć wielkie widowiska, przedstawienia kameralne, czy spotkać się z klaunadą .

Integracyjny piknik Caritas

Dzieci i rodzice korzystający z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz świetlicy środowiskowej Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Mińsku, a także młodzi wolontariusze z klasy III b Gimnazjum Miejskiego nr 1 im. gen. Andersa oraz z internatu Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, bawili się na integracyjnym pikniku zorganizowanym w ośrodku Caritas przy ul. Kościelnej w Mińsku.

Wielkanocna „Strefa” na żywo

W niedzielę, 13 kwietnia w MBP w Mińsku zorganizowaliśmy warsztaty rodzinne „Wielkanocna Strefa Mińsk na żywo”.

Stragan Sendomierski

Było w czym wybierać – swoje produkty prezentowało ok. 40 wystawców, oferując swojskie wędliny, sery, miody, nalewki, pieczywo, sztukę i rękodzieło.

Międzykulturowa Wielkanoc

w Mińsku odbyły się kolejne warsztaty międzykulturowe dla dzieci z serii „Dookoła Świata”, organizowane przez Fundację Rozwoju Międzykulturowego EBU. Tym razem, wolontariuszki z Hiszpanii i Portugalii przygotowały wiele ciekawych gier i zabaw.

Obchody Dnia Katyńskiego w Mińsku

O godz. 13 na skwerze im. gen. Hallera każdy mógł obejrzeć wzruszające i symboliczne przedstawienie „Reminiscencje Katyńskie”, które przygotowali uczniowie z klas 3g i 3f Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II pod kierownictwem nauczycielki Anny Misiołek.

Bluesowo i rytmicznie

Koncert przyciągnął do pubu wielu fanów bluesa. Była to kolejna odsłona mocnej sceny bluesa w Corridzie.

Arcybiskup spotkał się z chorymi

W dniu Światowego Dnia Chorego, w kaplicy Szpitala Powiatowego w Minsku mszę świętą odprawił ks. arcybiskup Henryk Hoser oraz udzielił sakramentu namaszczenia chorych.

Mińskie Zagłębie Muzyczne na żywo

Na scenie, przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpiły trzy nietuzinkowe zespoły: Pies Mazowiecki, Wysadzina i SteelFire. Było ciasno, duszno i bardzo głośnio – czyli wspaniała atmosfera, która charakteryzuje naprawdę dobre i udane koncerty rockowe.

Nowoczesne jasełka

W Klubie Nauczyciela przy Oddziale ZNP w Mińsku Mazowieckim, na spotkaniu emerytowanych członków ZNP, Oddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów gościła szkolny teatrzyk „Szósteczka” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku.

Formy natury

W Murillo Art & Design w Mińsku można do 12 stycznia 2014 r oglądać niezwykłą wystawę prac Beaty Zakrzewskiej „Formy natury”.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania