Tygodnik Strefa Mińsk NR 9/10 (277/278)
Trochę jak Michał Anioł...

Trochę jak Michał Anioł...

Radek Rolf, lat 27. Mińszczanin. Projektant i rzeźbiarz. Wygrał konkurs na projekt Statuetki Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” w 2012. Co jeszcze robi? Przeczytajcie...
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Anna Dymna w Mińsku

Jak podsumowała jedna z nich: „obcowanie z Anną Dymną działa jak psychoterapia”, a jej pozytywne nastawienie do świata, swoboda, otwartość udzielają się innym.

„Cichy Bohater” rozstrzygnięty

Organizatorzy chcieli w ten sposób uczcić 70. rocznicę bitwy o Monte Cassino, oddać hołd polskiemu wojsku oraz znakomitemu dowódcy.

Z Portugalii do Mińska

Z jednej strony rodzice byli szczęśliwi, bo wiedzieli, że jest to dla mnie wspaniała szansa, ale z drugiej, mieli pewne obawy, ponieważ nigdy wcześniej nie wyjeżdżałam na tak długo i tak daleko od domu.

Cyrklem w oko

Chciałbym się odciąć od działań komisji rewizyjnej, która wydaje się, że trochę swoje kompetencje przekroczyła.

10 lat Polski w Unii Europejskiej

Okrągła rocznica naszej obecności w Unii Europejskiej, to najlepszy moment do podsumowania tego okresu. Jako prawnik, nie chcę podchodzić do tematu dogmatycznie.

Pasjonaci przyrody na uniwersytecie

Raz w semestrze wyjeżdżamy na zajęcia w siedleckiej uczelni. Przeprowadzenie ich w szkole, bez profesjonalnego sprzętu, odczynników i potrzebnych, często dość drogich akcesoriów nie byłoby możliwe.

Podwójne szczęście

Nasze miasto i okolice wyjątkowo szczodrze zostały obdarzone przez los, naturę, przypadek lub genetykę w bliźniacze rodzeństwa. Coraz częściej spotykamy na ulicach rodziców z podwójnym wózkiem...

Wszystko jest poezją

„Tylko niektórzy lubią poezję” pisała Wisława Szymborska. We współczesnych, zabieganych czasach ludzie chcą jeszcze czytać wiersze?

Nie stawiajmy sobie granic

To miejsce nie tylko dla osób starszych, samotnych, chorych, nierzadko opuszczonych i zapomnianych. Pomimo bagażu doświadczeń, twarze pensjonariuszy są radosne. Będąc tu, nie czują się zapomniani i niechciani

Integracja z talentem

Co roku organizujemy spotkania z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, które dzięki swoim pasjom odniosły i odnoszą sukcesy artystyczne lub sportowe

Krystyna Janda

Laureatka wielu nagród i odznaczeń przyznawanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nagrodzona Złotą Palmą na festiwalu w Cannes za rolę w filmie „Przesłuchanie” i Medalem Karola Wielkiego za wkład w zjednoczenie Europy

Poszłabym nawet na księżyc...

Kiedy byłaś małą dziewczynką Cyganka powiedziała twojej mamie, że będziesz podróżowała po świecie...

Wolontariat to wspaniała rzecz

Rozmawiamy z laureatami tych szczególnych wyróżnień, którzy na co dzień realizują ideę bezinteresownej pomocy innym

Niebezpieczna praca

Szkolenie bhp? Szkoda na nie czasu, bo czas to pieniądz

Lato wielu kultur

W niedługo rozpoczynające się wakacje nasze miasto odwiedzi grupa młodych animatorów kultury z różnych zakątków świata.

Plotka

Czy jesteś osobą, która nie słucha i nie powtarza wymyślonych opowieści z życia znajomych, ważnych ludzi w mieście, polityków, biznesmenów, celebrytów?

Tomasz Płochocki

Mińszczanin, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku. Nauczyciel dyplomowany. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

Rozmyślania emerytki

Życie emeryta jest zagadką, szczególnie po pierwszym miesiącu, kiedy przeszedł na emeryturę. Wciąż jest zdezorientowany, bo nie jest do końca pewien, czy jest na urlopie, czy już przestał pracować na stałe...

Życie skrojone na wiarę

Wiarę pojmujemy różnie, każdy na swój, dogodny dla siebie sposób. W każdym z nas jest cząstka Boga, ale czasem o tym zapominamy.

Komunijny mezalians

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie niezwykłe i bardzo dostojne. Bez względu na stopień zaangażowania religijnego, zostaje ono utrwalone w naszej pamięci na długie lata.

Danuta Grzegorczyk

Bibliotekarka, czasem dziennikarka, autorka kilku folderów i książek: „Dzieje Mrozów i okolic”, „Cegłów – Mrozy: wydarzenia i ludzie”.

Nie boję się wyzwań - wywiad z Pauliną Rogalską

Dała miastu pomnik w stylu empire i zaprojektowała kipiący zielenią ogród przed Muzeum Ziemi Mińskiej. Ilustruje też książki dla dzieci, inwestuje czas w rękodzieło oraz pomoc braciom mniejszym – zwierzętom.

Uwaga na lewe usługi telefoniczne

Oto list, jaki otrzymaliśmy od Czytelnika. Zamieszczamy go ku przestrodze:
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania