Tygodnik Strefa Mińsk NR 9/10 (277/278)
Gdzie twój grzech, tam jego sacrum

Gdzie twój grzech, tam jego sacrum

Plucie na krzyż, spalenie Biblii, czy wieszanie Papieża może stanowić obrazę uczuć religijnych?
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Zmiany w mińskim szpitalu

Ponownie szpital w Mińsku wzbudza emocje, szczególnie gdy przepychanki i utarczki pomiędzy personelem mogą wpływać na nas, pacjentów.

Jubileuszowe spotkanie MUTW

W czwartek 9 marca, w nowej sali widowiskowej MSA odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 10-lecia Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Michał Koterski na Charytatywnym Balu Możesz Więcej

W czasie Balu udało się pozyskać 19 100 zł ( w tym 12 550 zł z samej licytacji) na budowę wielospecjalistycznego ośrodka dla osób niepełnosprawnych.

10 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Właśnie w lutym 2007 r. odbył się pierwszy wykład na Mińskim UTW. Gościem specjalnym był Wojciech Siemion a spotkanie zaszczycili swoją obecnością również przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Przemoc wobec rodzeństwa

Tytuł może dziwić, bo przecież nie zwracamy uwagi na agresję między naszymi dziećmi.

Brązowe krzyże zasługi dla minszczan

Marcin Godlewski i Andrzej Popek zostali odznaczeni Brązowym krzyżem Zasług

Konferencja prasowa Czesława Mroczka

17 stycznia br. odbyła się konferencja prasowa Posła na Sejm RP Czesława Mroczka, któremu towarzyszył Radny Powiatu Mińskiego Witold Kikolski.

Z Chartes do Mińska Maz.

Magda i Augustin mieszkają razem w Mińsku Maz. od 4 lat. Augustin jest założycielem firmy AB Prestige Augustin Belloy, która zajmuje się importem wysokiej jakości win.

Autostopem na Alaskę

Ponad 22 000 km w ciągu 96 dni przez Stany Zjednoczone i Kanadę przejechali Kamil Bodziony i Marta Krupska. Trwająca ponad 3 miesiące podróż zaprowadziła mińszczan w jedną z najbardziej wyludnionych i najdzikszych krain świata, amerykańską Alaskę.

Emilia Dyna

Zapomniana Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata i jej działalność w Mińsku Mazowieckim

Mam marzenie

Katarzyna Łaziuk spełniła jedno ze swoich marzeń. Spotkała się z prawnuczką cadyka Jakuba Perłowa! Oto 2. część opowieści o rodzinie Heschel.

Passat-mania

Nie od wczoraj wiadomo, że posiadanie pasji do czegoś rozwija horyzonty, ubogaca życie każdego człowieka, jest się wtedy pozytywnie zakręconym, a każdy dzień może być obfitszy w nowe doświadczenia oraz nowe znajomości z osobami równie pozytywnie zakręconymi

Kim jest człowiek?

Abraham Joshua Heschel urodził się w Warszawie 11 stycznia 1907 roku jako najmłodsze z sześciorga dzieci Mojżesza Mordechaja i Rajzli (Rebeki) Heschel

Kapsuła czasu dla każdego

Bardzo ważnym elementem obchodów 595. rocznicy nadania praw miejskich miastu Mińsk Mazowiecki będzie zakopanie na Starym Rynku kapsuły czasu.

Oko w oko z potworem

Anielka Płochocka zbiera na leczenie w Nowym Jorku u dr. Abramsona - cel 365 000 zł

Wstyd albo śmierć

Niedawno Mińsk Mazowiecki obiegła tragiczna informacja – mąż zabił żonę i popełnił samobójstwo

Moja najważniejsza rola w filmie zwanym życiem

Olga Jackiewicz o swoim niecodziennym pomyśle

Jasiu, do tablicy!

Pierwszy i zapewne ostatni rok 6-latki rozpoczęły naukę w klasie pierwszej. Nie każda szkoła sprostała wymaganiom, nie tylko pod względem organizacji zajęć ,ale i wyposażenia sal.

Gorączka Bożego Narodzenia

Już od początku listopada wszystkie sieci handlowe umiejętnie podsycają nasze oczekiwania względem świąt. Jak nie dać się tej gorączce i rozpocząć nowy rok bez wyrzutów sumienia i długów?

Zawód - Belfer

Dzień Edukacji Narodowej to święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz wszystkich pracowników wydziału oświaty i resortu szkolnictwa

Artur Barciś w gimnazjum papieskim

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie zbierali stare niepotrzebne klucze, które następnie zostały zezłomowane, a cały dochód przeznaczony na pomoc klinice „Budzik” i Fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo?”.

Mińszczanka na Pogorii

Sylwia Stupnicka zakwalifikowała się do 16-osobowej, polskiej załogi organizowanego przez „Szkołę pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego” Rejsu Oceanicznego.

Pakt przeciwko dopalaczom

Pakt ma skoordynować działania prowadzone w walce z tymi substancjami i zwiększyć świadomość nt. zagrożeń związanych z zażywaniem nowych narkotyków.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania