Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)
Makijaż „na stałe”

Makijaż „na stałe”

Makijaż permanentny jest obecnie jednym z bardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Z jednej strony podkreśla urodę, z drugiej pozwala ukryć pewne niedoskonałości lub je skorygować.
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Wakacje w Pieninach

Majestatyczny zamek w Niedzicy górujący nad rozległym Jeziorem Czorsztyńskim, malownicze zalesione wzniesienia i wijący się pomiędzy nimi Dunajec, poszarpane białe szczyty i zielone połoniny
Zastanawiam się właśnie czy nie pojechać ...
 1
 0

Zbiórki publiczne po nowemu

Oto, jakie najważniejsze zmiany ustawa wprowadza

Fundusze sołeckie, cz 3

Pod względem praktycznym, zebrania wiejskie mają problemy ze zredagowaniem odpowiedniego wniosku. Może dlatego, że w przepisach prawa wskazuje się jedynie, że powinien on zawierać określone elementy. Warto więc wiedzieć, jakie?

Warownia w Liwie i okolice

Postaramy się przejechać chociaż mały fragment nie wszystkim znanym Szlakiem Doliny Liwca. Ruszamy...

Klasyczna runda po okolicy

Nie zawsze mamy ochotę na oglądanie dużej ilości zabytków, czy podziwianie rezerwatów, tylko chcemy wsiąść na rower i pojeździć bez celu, dla przyjemności.

Co zabrać na wakacyjne wyjazdy?

Każdy z nas przed podróżą zastanawia się, co ze sobą zabrać. Nieważne, czy jest to krótki wypad za miasto, czy długa wyprawa do odległych krajów, wycieczki piesze, rowerowe, autem, po górach, nad morzem, czy w dżungli.

Boskie Tarty

Francuzi wiedzą, co dobre. Nic dziwnego, że tarta jest jedną z najpopularniejszych potraw ich kuchni.

Sezon rowerowy

Wiosna w pełni, na ulicach można spotkać coraz więcej osób poruszających się na jednośladach, ale co niektórzy jeszcze czekają na rozpoczęcie sezonu rowerowego.

Nie daj się nabić w etykiety!

Tylko jedna trzecia z nas zwraca uwagę na listę składników zawartych w kupowanych produktach, a zaledwie co dwunasty konsument sprawdza ich kaloryczność.

Tai Chi

Od zamierzchłych czasów ludzki umysł próbował uporządkować istniejący świat, wytłumaczyć jego funkcjonowanie i zasady.

Ocieplacz na dzbanek.

Przyda się, gdy podczas wiosennego lub letniego odpoczynku, albo wieczornego relaksu na balkonie, czy tarasie, gdy będziemy chcieli napić się ciepłej, dobrej herbaty.

Warto chodzić z kijkami

Dynamiczne, pełne rozmachu chodzenie z kijkami pozwala zdobywać kondycję oraz rozwijać poszczególne grupy mięśni, które normalnie są zaniedbywane, a zatem ćwiczyć całe ciało.

Wianuszki wielkanocne

Wielkimi krokami zbliżają się święta. Czas sprzątania, wymiatania zimowych zaległości, czyszczenia i pucowania. Na strychach i pawlaczach zaległo misternie zapakowane wszystko, co było potrzebne zimą.

Nasze prawa i obowiązki w urzędzie cz. 17

Postępowanie uproszczone obejmuje, poza zaświadczeniami, również postępowanie w sprawie skarg i wniosków. Należy pamiętać, że prawo składania skarg jest realizowane na zasadach określonych w dziale VIII KPA.

Nasze prawa i obowiązki w urzędzie cz. 16

Procedura wydawania zaświadczeń podlega przepisom działu VII kodeksu postępowania administracyjnego. Oznacza to, że posiada ona własne normy i przepisy, jest więc specyficznym rodzajem postępowania ogólnego – bardziej uproszczonym i odformalizowanym.

Kasza jaglana na zdrowie

Jest zalecana, np. przy przeziębieniach, czy stanach zapalnych. Idealnie nadaje się też na wiosenne monodiety, oczyszczające nasz organizm z wielu toksyn. Kto jeszcze nie zna, musi wreszcie „zaprosić” jagła do swojej diety...

Nasze prawa i obowiązki w urzędzie cz. 15.

Fundamentalną zasadą procedury administracyjnej jest trwałość decyzji administracyjnych. Naruszenie jej uznawane jest za rażące naruszenie prawa. W określonych sytuacjach możliwe jest jednak stwierdzenie nieważności decyzji.

Erozje zębów – problem XXI wieku.

Erozja to uszkodzenia twardych tkanek zębów powstałe bez udziału bakterii. Przyczyną ich powstawania są kwasy pochodzące z diety i wydzielane przez układ pokarmowy.

Czas na pierniczkowanie

W dobie wszelakich babeczek, muffinów i pączków z dziurką w środku, często zapominamy o naszych poczciwych i smacznych piernikach

Nasze prawa i obowiązki w urzędzie cz. 14

Decyzje, np. o pozwoleniu na budowę, o zameldowaniu, czy o wydaniu koncesji są przykładami rozpatrzenia sprawy w urzędach i kończą postępowania administracyjne w pierwszej instancji.

Nasze prawa i obowiązki w urzędzie cz. 13

Postanowienie administracyjne jest drugim, po decyzji, aktem wydawanym przez urzędy. Ale postanowienie, w przeciwieństwie do decyzji, nie rozstrzyga sprawy co do jej meritum, a wyłącznie tzw. kwestie wypadkowe, które mogą wyniknąć w trakcie postępowania.

Nasze prawa i obowiązki w urzędzie cz. 12

Organ administracji publicznej załatwia daną sprawę przez wydanie decyzji, chyba że przepisy kodeksu stanowią inaczej. Decyzje urzędu rozstrzygają sprawę, co do jej istoty w całości lub w części, albo w inny sposób kończą jej bieg w danej instancji.

Nasze prawa i obowiązki w urzędzie cz. 11

Sposób naliczania i konieczność ponoszenia kosztów postępowania administracyjnego są wyznaczone przez kodeks. Jednak w pewnych rodzajach spraw, np. o rozgraniczenie nieruchomości, wszystkie strony są obciążane różnymi należnościami.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania