Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390
Nadsrebrzańska Noc Świętojańska

Nadsrebrzańska Noc Świętojańska

Miejski Dom Kultury w Mińsku zaprasza w piątek, 21 czerwca w godz. 18-22 na „Nadsrebrzańską Noc Świętojańską”. Tegoroczne Wianki będą przebiegać pod hasłem „W wiosce Słowian”. Bractwo Rycerskie Kerin na potrzeby pikniku historycznego zbuduje osadę słowiańską z czasów Mieszka I, aby można było zobaczyć, jak żyli ludzie w czasach, kiedy zaczyna się historia Polski.
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Trwa Business Week

W niedzielę, 30 czerwca w zespole hotelowym Ekwos w Grębiszewie rozpoczęły się amerykańskie warsztaty przedsiębiorczości dla młodzieży Mińsk Mazowiecki Bussines Week. Zajęcia potrwają do 5 lipca.

Kręcą w pałacu

Od poniedziałku, 1 lipca do poniedziałku, 8 lipca w Domu Kultury w Mińsku ekipa młodych niezależnych filmowców z Warszawy kręci film pełnometrażowy „Illokucja”. W niedzielę, 7 lipca filmowcy zapraszają statystów do wzięcia udziału w zdjęciach.

Mural już gotowy

W ubiegłym tygodniu mińszczanie mieli niezwykłą okazję obserwować, jak powstaje największa w Mińsku grafika ścienna o powierzchni przeszło 280m2 według projektu Marcina Wierzchowskiego z Krakowa.

Motocykliści w Wilnie

Na VI Ogólnopolską Motocyklową Pielgrzymkę Wilno Ostra Brama 2013 wyruszyło prawie dwustu motocyklistów z wielu miast Polski. Mińsk reprezentowało 9 cruiserów. Po dołączeniu do kolegów, m.in. z Mrozów i Węgrowa stworzono oddzielną, piątą grupę pod nazwą „Mińsk Mazowiecki”, którą pilotował Ryszard Piotrowski.

Niedzielne koncerty

„Mińskie granie, czyli muzyka na podwieczorek”, to nowy projekt Miejskiego Domu Kultury, który zaprasza mińszczan w niedzielne, letnie popołudnia na plenerowe koncerty.

"Parkuj z książką"

Miejski Dom Kultury w Mińsku wraz z początkiem wakacji inauguruje akcję „Parkuj z książką”. W parku miejskim, przy tarasie oraz przy placu zabaw ustawione zostaną regały z książkami. Każdy gość będzie mógł sięgnąć po jedną z nich, zabrać ze sobą na czas spaceru, zaszyć się w parkowych alejkach i zagłębić w lekturze.

Miasto w kwiatach

Rzucają się w oczy, bo zwisają kaskadami z latarni, tworzą kolorowe kompozycje na klombach, albo zachwycają wyglądem w wazach ustawionych na placach i skwerach. Mowa o kwiatach, które dodają kolorytu stolicy powiatu.

Zapisz się na Mińsk Mazowiecki Bussines Week

Jeszcze są wolne miejsce dla uczniów szkół średnich, którzy chcą wziąć udział w amerykańskich warsztatach przedsiębiorczości, które odbędą się pomiędzy 30 czerwca, a 5 lipca w zespole hotelowym Ekwos w Grębiszewie. To idealny sposób na rozpoczęcie wakacji!

Turniej Rycerski w Mińsku

W sobotę i niedzielę, 29 i 30 czerwca Bractwo Rycerskie Ziemi Mińskiej oraz Muzeum Ziemi Mińskiej zapraszają na III Turniej Rycerski Jana z Gościańczyc, który odbędzie się na terenie Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich przy ul. Sosnkowskiego 4.

Rally Mińsk Mazowiecki

Już po raz siedemnasty odbędzie się na ulicach mińska kultowa impreza „Rally Mińsk Mazowiecki”. W tym roku rajdowcy będą się ścigać w sobotę i niedzielę, 29 i 30 czerwca. Sympatycy motoryzacji na pewno nie będą narzekać na brak wrażeń.

Wodna mgiełka dla ochłody

Jeśli doskwiera wam upał w mieście, można schłodzić się w ustawionej przez strażaków na Starym Rynku w godz. 12-16 kurtynie wodnej. Bryza dla ochłody będzie dostępna w największe upały.

Wakacje w bibliotece

Ku radości wszystkich uczniów wakacje są tuż, tuż. Wszystkim naszym czytelnikom wytrwale odwiedzającym bibliotekę życzymy wspaniałych podróży i niezapomnianych przygód. Jeśli jednak pozostajecie w mieście, zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku na „Lato w bibliotece”.

Mińska Szkoła Krasomówcza

Przy Liceum Ogólnokształcącym w Sulejówku uruchomiona zostanie Powiatowa Szkoła Krasomówcza. Jej inauguracja nastąpi podczas konferencji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejówku (ul. Paderewskiego 29) w czwartek, 20 czerwca o godz. 9. Tych, którzy przyjdą, wprowadzimy w temat krasomówstwa i zachęcimy do uczestniczenia w naszych działaniach.

Spotkanie pokoleń

We wtorek, 18 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku odbyło się wydarzenie teatralno-muzyczne „Spotkanie pokoleń”.

Sto lat pani Anny

W piątek, 31 maja w Wiśniewie Anna Łukasiewicz, mieszkanka gminy Jakubów obchodziła setną rocznicę urodzin.

Dni Mrozów 2013

Wójt Gminy Mrozy oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Mrozach zapraszają w sobotę i niedzielę, 8 i 9 czerwca na Dni Mrozów 2013. Gwia

Festyn Rodzinny w „Szóstce”

To impreza, która ma na celu integrację całej społeczności szkolnej: nauczycieli, rodziców, uczniów, ich rodzeństwa i przyjaciół, a także wszelkich osób spoza placówki, które chcą w sympatyczny i atrakcyjny sposób spędzić dzień. W tym roku festyn odbył się w niedzielę, 9 czerwca.

„Mechanik” w „Kawie czy herbacie”

28 maja uczniowie, absolwenci i dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku byli gośćmi programu „Kawa czy herbata”.

Zapisy na Mińsk Mazowiecki Bussines Week

Jeszcze są wolne miejsce dla uczniów szkół średnich, którzy chcą wziąć udział w warsztatach przedsiębiorczości prowadzone w języku angielskim przez amerykańskich wykładowców. W tym roku odbędą się one pomiędzy 30 czerwca a 5 lipca w zespole hotelowym Ekwos w Grębiszewie.

Edukacja pod żaglami

Wakacje już za chwilę, jednak grupa młodzieży mińskiego „Mechanika” już zasmakowała słońca i przygody biorąc udział, w ramach programu „Edukacja pod Żaglami” w rejsie jachtami żaglowymi po mazurskich jeziorach.

Nic nowego pod słońcem

Teatralna Scena Kameralna TeSKa w Miejskim Domu Kultury w Mińsku zaprasza w środę, 12 czerwca o godz. 19.30 na program satyryczno-literacki Sławomira Hollanda „Nic nowego pod słońcem”.

„Taaaka sztuka”

W poniedziałek, 17 czerwca o godz. 19 w Miejskim Domu Kultury w Mińsku odbędzie się wernisaż wystawy artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miłośników Sztuki w Mińsku Mazowieckim „Taaaka Sztuka”.

Taniec to ich pasja

W niedzielę, 9 czerwca w MDK w Mińsku w sali kameralnej odbył się II pokaz taneczny Studia Tańca La Flaca .Mimo ogromnej ulewy i burzy sala była pełna.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania