Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390
Rzucili się na lancę

Rzucili się na lancę

Lanca przy pomniku gen. Piaseckiego ponownie uszkodzona.
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Fontanna już chłodzi

Pierwsze gorące dni już w cieniu fontanny

Integracyjnie i magicznie

Integracyjny Konkurs Plastyczny i Gawędy

Pokaż swój talent!

II Przegląd Mińskich Talentów „TaLeNtOmAnIa”

Rekordowe czytanie Fredry

W sobotę, 7 września od godz. 10 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku zaprasza w ramach akcji „Narodowe Czytanie” do podjęcia próby ustanowienia rekordu Guinnessa w czytaniu non stop wybranych utworów Aleksandra Fredry.
Impreza wypadła bardzo obiecująco, co wi ...
 1
 0

Biletomaty na mińskim dworcu

Jak podaje portal minskmaz.com – Koleje Mazowieckie oraz firma ASEC rozpoczęły montaż biletomatów stacjonarnych. Urządzenia te pojawią się niebawem w Mińsku Mazowieckim i okolicznych stacjach, w tym na Anielinie.

Certyfikaty rozdane

6 czerwca na gościnnych obiektach mińskiego Aquaparku odbyła się IX Gala wręczenia międzynarodowych certyfikatów językowych Cambridge Young Learners English Tests 2013. Aż 103 Słuchaczy Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim (przedstawicieli 20 Szkół Publicznych) odebrało prestiżowe certyfikaty na poziomach Starters (42 osoby), Movers (37) i Flyers (24). Średnia zdawalność wyniosła 4,23 (w 5-stopniowej skali).

„Piątka” u Premiera

W sobotę, 1 czerwca grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku wzięła udział w wyjątkowej wycieczce. Uczniowie klasy III e pod opieką dyrektor Ewy Szczerby, wicedyrektor Anny Ciszkowskiej i nauczycielek Joanny Zawadki i Anny Dmitruk spędzili wspaniały dzień w ogrodach Kancelarii Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska, uczestnicząc w rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka.

Wieczór z Puszkinem

Odbędzie się w środę, 19 czerwca w Muzeum Ziemi Mińskiej (ul. Okrzei 16) o godz. 18.30. W programie chwila poezji z Puszkinem, wystawa poświęcona poecie i projekcja filmu „Puszkin – ostatni pojedynek”. Wstęp wolny.

Mleczne Skrzaty zapraszają

W niedzielę, 4 sierpnia w samo południe, czyli o godz. 12 Miejski Dom Kultury zaprasza małych i dużych na piknik rodzinny „Mleczne Skrzaty”, który odbędzie się w miejskim parku, na tyłach Pałacu Dernałowiczów.

Syreny dla pamięci i treningu

Dla uczczenia 69 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w czwartek, 1 sierpnia o godz. 17 nastąpi w Mińsku głośne uruchomienie syren alarmowych.

Ziemia Mińska w obiektywie

Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej, w partnerstwie z gminami obszaru LGD ZM: Dębe Wielkie, Dobre, Halinów, Jakubów, Mińsk Mazowiecki, Siennica, Stanisławów ogłaszają konkurs fotograficzny „Ziemia Mińska w obiektywie”.

Targowisko po nowemu

W środę, 28 lipca oddano wyremontowaną część miejskiego targowiska w Mińsku (oprócz pawilonów handlowych). Zapytaliśmy kupców oraz mieszkańców miasta, co myślą o nowym wyglądzie bazaru.

Letni Festiwal Artystów Lokalnych

W ramach Letniego Festiwalu Artystów Lokalnych, zorganizowanego przez Mińskie Towarzystwo Muzyczne będzie można jeszcze wysłuchać dwóch koncertów.

Międzynarodowe Dni Radości

Chrześcijańska Fundacja „Radość”, Fundacja „Stichting Intentio” z Holandii, „Joy Foundation” z Wielkiej Brytanii, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim i Szkoła Podstawowa nr 2 zapraszają dzieci z rodzinami na dwa radosne dni gier i zabaw.

Kolarze w formie

Klub Kolarski V-Max Mińsk Mazowiecki starannie szykuje formę do drugiej części sezonu 2013. Podopieczni Jacka Tomkiewicza ciężko pracowali na górskim zgrupowaniu w Zieleńcu, który jest polską mekką kolarzy szosowych.

Nowy pawilon w szpitalu

Nowoczesny blok operacyjny, oddział intensywnej terapii, laboratorium, sterylizatornia oraz apteka szpitalna znajdą swoje miejsce w pawilonie, którego budowa rozpoczęła się przy Szpitalu Powiatowym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Mińsku.

Co nowego w mieście?

Wyremontowano mostek w miejskim parku, do Mińska wrócił mlekomat, plac przed MDK ma nową nawierzchnię, targowisko zmienia swój wygląd...

94. rocznica powstania policji

Powiatowe obchody „Święta Policji” są stałym punktem cyklicznych uroczystości odbywających się w powiecie mińskim. To obchody szczególnie ważne dla policjantów, którzy tego dnia odbierają akty mianowania, odznaczenia i wyróżnienia. W tym roku 87 funkcjonariuszy awansowało na kolejne stopnie służbowe w policyjnych korpusach

Dwutysięczny sklep w Mińsku

W środę, 26 czerwca przy ul. Topolowej został otwarty w Mińsku dwutysięczny sklep sieci ODIDO. Z tej okazji David Boner, Prezes MAKRO Cash & Carry przekazał bon o wartości 3000 zł Katarzynie Karwowskiej, dyrektor Przedszkola Państwowego nr 4.

Brązowy medal „Dąbrówki”

Młodzi piłkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dąbrówka” reprezentowali nasz powiat, miasto i szkołę w finale XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Zajęli trzecie miejsce. Takiego sukcesu nie osiągnęła żadna drużyna w grach zespołowych w historii Mińska.

Mama, Tata i Ja

W środę, 26 czerwca przedszkolaki z oddziału „Zuchy” Przedszkola Miejskiego nr 2 w Mińsku, obchodziły Dzień Rodziny.

Festyn „20 Lat z Topazem”

W sobotę, 6 lipca o godz. 17 w Siedlcach rozpocznie się wielki festyn „20 lat z Topazem”. Plenerowe imprezy dla mieszkańców regionu Topaz organizuje co roku, ale tym razem będzie to przedsięwzięcie szczególne.

Wesołe nutki

„Muzyka łączy pokolenia”, łagodzi obyczaje , wzrusza i sprawia radość, o czym przekonali się uczestnicy tegorocznego Przeglądu Piosenki Dziecięcej Młodzieżowej „Wesołe Nutki”, który odbył się 19 czerwca w mińskim MDK.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania