Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

„Szóstka” na zlocie

W dniach 24-26 maja w Gnieźnie odbył się XXI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Szkołę Podstawową nr 6 w Mińsku Mazowieckim reprezentowało czworo uczniów wraz z dwiema nauczycielkami – panią Emilią Padzik oraz panią Agnieszką Leszczyńską.

Dni powiatu mińskiego

Starosta miński Antoni Jan Tarczyński zaprasza na „Dni Powiatu Mińskiego”, które odbędą się w piątek i sobotę, 14 i 15 czerwca.

Konkurs dobrych uczynków

Powiatowe Centrum Wolontariatu w Mińsku zorganizowało konkurs z okazji „Dnia Dobrych Uczynków”. Uczestnikami mogły zostać grupy przyjaciół, uczniów, członków organizacji. Zadaniem konkursowym było udzielenie pomocy wybranej osobie, rodzinie, instytucji, organizacji w ciągu siedmiu dni – od 13 do 19 maja.

Dzień skupienia dla nauczycieli

Wydział Nauki Katolickiej i Duszpasterz Nauczycieli Diecezji Warszawsko-Praskiej serdecznie zapraszają wszystkich wychowawców z powiatu mińskiego na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli, który odbędzie się w sobotę, 9 marca w zespole Szkół Salezjańskich w Mińsku, ul. Kościuszki 27.

Szachowe mistrzostwa

Mińskie Towarzystwo Szachowe zaprasza na VI Otwarte Mistrzostwa w szachach Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku przy ul. Dąbrówki 10, które odbędą się w sobotę, 9 marca. Początek o o godz. 9.30.

Na jabłonce jabłko wisi

Miejski Dom Kultury zaprasza w sobotę, 2 marca o godz. 10.30 i 12.30 na przedstawienie dla dzieci „Na jabłonce jabłko wisi”, czyli opowieść o dzieciństwie Witolda Lutosławskiego.

Żołnierze Wyklęci

Od piątku, 1 marca do niedzieli, 3 marca po raz pierwszy w Mińsku będą obchodzone Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ich ramach Hufiec ZHP ,,Mazowsze” organizuje grę miejską „Obława 1944-1963, nad którą patronat objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zmarła Barbara „Basica” Himilsbach

Jak poinformował Piotr Nowicki z Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego – w swoim mieszkaniu w Warszawie zmarła Barbara Himilsbach, wdowa po pochodzącym z Mińska aktorze naturszczyku i pisarzu Janie Himilsbachu.

Wielki Finał projektu

Mowa o projekcie „Młodzież i filantropia”, w którym biorą udział uczniowie z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku. Wielki Finał, czyli konkurs na najlepszą prezentację lokalnej organizacji pozarządowej odbędzie się we wtorek, 26 lutego o godz. 12 w GiLO. Zwycięski zespół wygra 5 tys. zł dla bohatera swojej prezentacji.

Starcie tytanów w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku i Wydawnictwo AGORA zapraszają w poniedziałek, 25 lutego o godz. 18.30 na „starcie tytanów inteligencji, dowcipu, ironii i finezji językowej” czyli na promocję książki prof. Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka „Kiełbasa i sznurek”.

„Pozytywne Rockowania”

To tytuł koncertu charytatywnego dla Moniki Pietrak-Więch, który odbędzie się w sobotę, 23 lutego w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Mińsku. Start o godz. 17. Zagrają zespoły Alamo, Dargonplag, DeLaCore i Noodle Inc. Ale nie tylko...

Historia parafii pw. NNMP

W piątek, 22 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku odbyła się promocja książki dr Lilli Małgorzaty Kłos „Historia parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim”.

Sala zajęć specjalistycznych w SP 5

W czwartek, 21 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku oddano do użytku salę zajęć specjalistycznych. Sala jest pierwszym tego typu obiektem w podstawówkach naszego powiatu i jednym z nielicznych w regionie.

Pierwsza pomoc po harcersku

„Naucz się ratować życie. To prostsze niż myślisz” – napisał były szef Harcerskiej Szkoły Ratownictwa Jakub Sieczko. Skoro to takie proste, to dlaczego ludzie tak rzadko jej udzielają? Boją się, nie potrafią nic zrobić, paraliżuje ich strach?

Wystawa o Wielkiej Wsypie

Została otworzona w niedzielę, 17 lutego w Muzeum Ziemi Mińskiej (ul. Okrzei 16), w 69. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Okolicznościową ekspozycję złożoną z ponad dwudziestu plansz informacyjnych przygotowało Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego.

Medalowe warcaby

W sobotę, 16 lutego w Lututowie (woj. Łódzkie) rozegrano XII Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych w Grze Aktywnej. W zawodach udział wzięło 13 zawodników klubu MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki oraz 2 zawodników GKS Diagram Mińsk Mazowiecki.

Anna Grodzka w Mińsku

Do wielkiej debaty o tolerancji pomiędzy posłankami Anną Grodzka i Krystyną Pawłowicz nie doszło. We wtorek, 12 lutego do Miejskiego Domu Kultury w Mińsku przyjechała tylko Anna Grodzka oraz dr Maria M. Pawłowska i Lalka Podobińska, prezeska Fundacji Trans-Fuzja.

Policyjna Odprawa Roczna

Głównym tematem odprawy rocznej kadry kierowniczej w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku, która odbyła się 5 lutego było podsumowanie efektów służby wszystkich policjantów, zarówno w pionie prewencyjnym, jak i w kryminalnym.

Warsztaty wokalne dla młodzieży

Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza mińską młodzież gimnazjalną i licealną na I Letnie Warsztaty Muzyczne Tydzień z Muzyką Wokalną. Warsztaty odbędą się w dniach 14-20 lipca.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania