Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

O Annie German

Po emisji w TVP biograficznego serialu poświęconemu życiu Annie German, wybuchła prawdziwa germanomania. Wszyscy chcą poznać biografię artystki, dowiedzieć się na jej temat jak najwięcej.

Na szczytach Andów

W „Bibliotece Podróży” w MBP gościł Wojciech Lewandowski, autor książki „Przez pustynie na ośnieżone szczyty”. Autor, z wykształcenia geograf, jest alpinistą, podróżnikiem i uczestnikiem wielu ekspedycji w góry świata.

Wyjątkowa „Noc Muzeów”

Na całym świecie odbyła się „Noc Muzeów”. Projekt realizowali wspólnie Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Ziemi Mińskiej, Miejski Dom Kultury i Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich proponując mieszkańcom miasta wyjątkowe wydarzenia kulturalne.

Joanna Trzepiecińska w Mińsku

Piotr Siła, nowy dyrektor Miejskiego Dom Kultury w Mińsku zainaugurował nowy cykl MDK „Giganci Piosenki” w ramach Pałacowej Sceny Kameralnej. Na scenie kameralnej licznie przybyła publiczność mogła wysłuchać recitalu Joanny Trzepiecińskiej.

Pink Freud dał czadu

W Miejskim Domu Kultury w Mińsku zagrał jeden z najoryginalniejszych zespołów we współczesnym jazzie i nie tylko, czyli Pink Freud. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji.

Międzynarodowe ściganie

Do Mińska zjechali zarówno zagraniczni, jak i krajowi kolarze zawodowi rywalizując przy okazji Międzynarodowego Kolarskiego Kryterium Ulicznego – Puchar Burmistrza Mińska Mazowieckiego.

Finał „Kulturomaniaka 2013”

W sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Mrozach odbył się finał VII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2013”. W tym roku wzięło w nim udział ponad 1600 osób, indywidualnie lub w zespołach.

Dziękujemy, Pani Dyrektor

W Miejskiej Bibliotece Publicznej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Chór Kameralny Mińskiego Towarzystwa Muzycznego wykonał koncert „Rozwonią nam się kwietne sady”, który został zadedykowany dyrektor MBP Teresie Sęktas-Chanke.

Hasior i jego magiczny świat

W galerii Miejskiego Domu Kultury można było oglądać zjawiskową wystawę prac Władysława Hasiora. Jego twórczość nigdy nie była jeszcze prezentowana w Mińsku, co już w samo w sobie powinno zachęcić do jej zwiedzenia.

Koncert grupy CostaNova w MBP

w MBP w Mińsku zespół CostaNova w składzie Elżbieta Sieradzińska (śpiew, gitara), Jan Kaczorek (gitara elektryczna), Stanisław Krzemiński (perkusja), Jerzy Gryz (gitara basowa) i Padre Almeida (instrumenty perkusyjne), promował wydaną w grudniu 2012 r. autorską płytę „Voyage”.

Dzień Katyński 2013

W Mińsku trwały obchody 73. rocznicy zbrodni katyńskiej.Rozpoczęło je przedstawienie „Reminiscencje Katyńskie” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum Miejskiego nr 1 im gen. Władysława Andersa na skwerze przy rondzie gen. Hallera.

Radio w bibliotece

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku przyjechali przedstawiciele Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia – jego szefowa Irena Piłatowska oraz Wojciech Markiewicz, twórca reportażu „Nina Andrycz. Czwarty wymiar życia”, którego można było wysłuchać.

Ułani świętowali

Zapalono ponad 800 zniczy, które symbolizowały każdego żołnierza ze wszystkich szwadronów pułku i odczytano uroczysty apel poległych.

Koncert DeLaCore w Dujerze

Miński zespół promował swoją najnowszą płytę „Nic do stracenia”. Choć od wypuszczenia debiutanckiego krążka minęło aż siedem lat, ze świeżym materiałem zespół wraca w wielkim stylu, proponując słuchaczom porządne gitarowe granie!

Aneta Borowiec w MBP

Redaktor naczelna „Wysokich Obcasów Extra” promowała swoją powieść „Wilczyce”. Jej bohaterką jest Natalia, dziewczyna, której dotychczasowy, uporządkowany świat rozpada się na kawałki podczas jednego wieczoru.

Wielkanocne targowanie

Tradycyjnie przed świętami Muzeum Ziemi Mińskiej zorganizowało Targ Wielkanocny „Stragan Sendomierski”. Na stylowych straganach można było kupić wielkanocne ozdoby, biżuterię oraz regionalne specjały

Męskie rozmowy z Rogerem

W Miejskim Domu Kultury w Mińsku można było obejrzeć lekko erotyczną komedię „Ratuj się kto rodzi!”, znaną również pod tytułem „Halo, penis?”.

Artystyczna wycinanka

W mińskiej galerii Murillo Art & Design odbył się wernisaż wystawy Małgorzaty Belkiewicz „Wycinanka Artystyczna”. Goście mogli podziwiać piękne wycinanki inspirowane twórczością Regionu Kołbielskiego.

Wspomnienia kolorem malowane

Za oknami śnieg i wiatr, a w pałacu, jak przystało na ten dzień – wiosna. W sali kameralnej MDK w Mińsku odbył się wernisaż wystawy prac Zofii Nowakowskiej.

Dzień Dawcy Szpiku

Stowarzyszenie „Pozytywka” i Fundacja DKMS zorganizowały „Dzień Dawcy Szpiku dla Moniki i innych”. W jego trakcie zarejestrowało się 152 potencjalnych dawców szpiku.

Śladami „długiego marszu”

W MBP w Mińsku Tomasz Grzywaczewski opowiadał o wyprawie śladami słynnego „długiego marszu”, legendarnej ucieczki kilku więźniów z sowieckiego łagru w Jakucji przez Syberię, pustynię Gobi i Tybet do Kalkuty w Indiach.

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W sobotę, 2 marca, harcerze z Hufca ZHP ,,Mazowsze” zorganizowali grę miejską „Obława 1944-1963”. Gra odbyła się w ramach społecznych obchodów Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Językowe spotkanie

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem oraz dziennikarzem Michałem Ogórkiem, którzy w Mińsku promowali wspólną książkę „Kiełbasa i sznurek” (wyd. Agora).

Pozytywne Rockowania dla Moniki

Pierwszy koncert charytatywny dla chorej na chłoniaka złośliwego mińszczanki Moniki Pietrak-Więch odbył się w sobotę, 23 lutego w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Mińsku.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania