Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Festyn „Mazowiecka Sójka”

Dopisała pogoda, więc na organizowanym w niedzielę, 11 sierpnia już po raz siódmy w Cegłowie festynie „Mazowiecka Sójka” bawiły się tłumy. Tradycyjnie, imprezę poprowadził Paweł „Konjo” Konnak.

Zabawa z „Mlecznymi Skrzatami”

Atrakcji nie brakowało. Imprezę prowadziła Ciotka Klotka, czyli Ewa Chotomska, zadając maluchom mnóstwo zagadek na każdą literę alfabetu.

W „Ogrodzie metafor”

W Muzeum Ziemi Mińskiej przy ul. Okrzei 16 w Mińsku można oglądać wystawę zdjęć Elżbiety Waszczuk „Ogród metafor”. Autorka jest fotograficznym samoukiem.

Harcerze w rocznicę powstania

Harcerze z mińskiego hufca ZHP zaproponowali mińszczanom uczczenie 69. rocznicy Powstania Warszawskiego poprzez wykonanie pamiątkowych koszulek.

Dzień Patrona Miasta

Obchody rozpoczęły się koncelebrowaną uroczystą mszą świętą w intencji miasta i parafii w murach nowo wybudowanego kościoła pod przewodnictwem biskupa z Nigerii Hiacynta Egbebo, z udziałem władz miasta, mińskiej społeczności, zaproszonych gości oraz pocztów sztandarowych.

XVII Rally Mińsk Mazowiecki

Kurz, pot, adrenalina, pisk opon, zapach palonej gumy na asfalcie – sympatycy motoryzacji podziwiali rajdowców, którzy wzięli udział w sobotę i niedzielę, 29 i 30 czerwca w wyścigu „Rally Mińsk Mazowiecki”.

III Turniej Rycerski Jana z Gościańczyc

Przez dwa dni teren wokół Muzeum 7 Pułku Ułanów Lubelskich zmienił się w średniowieczne miasteczko – w namiotach rycerze przygotowywali się do walk, białogłowy gotowały strawę, a trubadurzy śpiewali swoje pieśni.

Dni Powiatu Mińskiego

Rozegrano Turniej Sportowy o Puchar Starosty Mińskiego dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mińskiego, a w sobotę, na placu przed ZSE nr 1 w Mińsku zaproszono mieszkańców na rodzinny piknik.

E-laboratorium matematyczne

Na konferencji w Miejskim Domu Kultury w Mińsku przedstawiono założenia projektu „e-laboratorium matematyczne – małymi krokami do wielkich sukcesów”.

Wojskowa przysięga

Pierwszy raz od ponad 15 lat, na placu Stary Rynek w Mińsku odbyła się uroczystość złożenia przysięgi wojskowej żołnierzy służby przygotowawczej Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej.

„Prymuska i konie”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z pisarką Ewą Bagłaj, autorką powieści „Prymuska”. Do sali konferencyjnej tłumnie przyszła młodzież z Gimnazjum Miejskiego Nr 2, Gimnazjum Miejskiego Nr 1 i licealiści z „Ekonoma”.

Zjazd absolwentów Szkół Siennickich

Po raz 16 Stowarzyszenie Absolwentów i Wychowanków Szkół Siennickich zorganizowało zjazd absolwentów. Spotkanie po latach rozpoczęła część oficjalna wraz z walnym zebraniem sprawozdawczo-wyborczym.

Kolarze na ulicach Mińska

W ramach Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza dla Amatorów w challenge'u 2013 Ogólnopolskiej Ligi Masters Cup w niedzielę, 9 czerwca odbyło się w Mińsku 5. Kolarskie Kryterium Uliczne im. Feliksa Rawskiego.

Rodzinny festyn „Michałki”

Już po raz piąty, w niedzielę 9 czerwca na terenie budowy Kościoła Garnizonowego w Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mińsku przy Oddziale Żandarmerii Wojskowej odbył się Parafialny Festyn Rodzinny „Michałki”.

Dni Mrozów 2013

Rozegrano m.in. turnieje tenisa ziemnego, siatkówki plażowej, mecze piłkarskie oraz koszykówki ulicznej. Był rajd rowerowy, rodzinne rozgrywki sportowe i turniej łuczniczy.

„Tutto bene” w MBP

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku o swoim kryminale „Tutto bene” opowiadali Manula Kalicka i Zbigniew Zawadzki.

Mazowiecka Piętnastka

Na placu przy ulicy Chełmońskiego odbył się Ogólnopolski Bieg Uliczny – XVIII odsłona Mazowieckiej Piętnastki. Biegi rozpoczęły dzieci i młodzież z mińskich i powiatowych szkół. W tym roku, po raz pierwszy swoich sił wypróbowały również przedszkolaki.

"Magnet” po raz osiemnasty

Odbył się XVIII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2013. Jak co roku imprezę odwiedzili sympatycy zabytkowych motocykli , samochodów oraz historii polskiej wojskowości z okresu II Rzeczpospolitej.

Wesoło, balonowo, kolorowo

Z okazji Dnia Dziecka w MDK miała być zabawa na placu zabaw, ale trakcje przeniesiono do pałacu Dernałowiczów. I kapryśna aura nie zdołała nikomu popsuć humorów.

Dzień Dziecka w Grębiszewie

Na terenie ośrodka „Bocianowe Podlesie – EKWOS” w Grębiszewie odbyła się „Rodzinna Impreza Integracyjna” w stylu Dzikiego Zachodu.

Boże Ciało w kościele pw. NNMP

Towarzyszyliśmy z aparatem w Boże Ciało wiernym, którzy przyszli na procesję do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku. W tym roku pierwszy ołtarz stanął na Starym Rynku.

Odjazdowy bibliotekarz

Rajd rowerowy dla czytelników, bibliotekarzy i wszystkich miłośników książek oraz rowerów wystartował spod Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku. Jego trasa biegła malowniczym szlakiem przez miejscowości: Targówka, Barcząca, Wiciejów, Mienia.

Majówka u Salezjanów

Szkoły Salezjańskie w Mińsku tradycyjnie w maju zaprosiły absolwentów, uczniów, sympatyków i mieszkańców miasta na piknik rodzinny „Majówka u Salezjanów”.

Piknik Lotniczy w Janowie

Jak co roku, żołnierze z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego zaprosili mieszkańców Mińska i powiatu na „Piknik Lotniczy”. I choć pogoda była dość kapryśna, wszyscy, którzy przybyli na lotnisko w Janowie nie mogli narzekać na brak atrakcji.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania