Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

O Papuszy przy ognisku

Andżelika Kuźniak, autorka biografii Papuszy opowiadała o wyjątkowej cygańskiej poetce, której pieśni i historia życia poruszają serca czytelników. Ale nie jest to typowa biografia

Wszystkich Świętych na mińskich cmentarzach

W ramach akcji „Znicz” harcerze z hufca ZHP „Mazowsze” sprzedawali znicze i organizowali obsługę parkingów w stanicy hufca, przy boisku na ul. Budowlanej oraz przy cmentarzu komunalnym.

Społeczna kwesta TPMM

Już po raz dwunasty Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zorganizowało na mińskich cmentarzach Społeczną Kwestę na Rzecz Ratowania Zabytkowych Nagrobków. W tym roku trwała ona przez dwa dni.

Rowerem do biblioteki

Kamil Bodziony opowiadał o swojej rowerowej samotnej wyprawie przez Czechy, Austrię, Włochy, Szwajcarię i Francję. Choć dojechał do Barcelony, jego celem był przede wszystkim przejazd rowerem przez alpejskie przełęcze w Austrii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii.

Podsumowanie bajkowego festiwalu

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczysta wystawa kończąca „Festiwal Bajki”, w ramach którego dzieci i rodzice mieli możliwość uczestniczenia w cotygodniowych warsztatach artystycznych i udziału w konkursie na wykonanie własnej bajki.

Razem można więcej

Wystarczyło przyjść na koncert rockowy „Tacy sami, a ściana między nami” w sobotę, aby podopieczni Stowarzyszenia „Możesz Więcej” mogli uczyć się w specjalnie dla nich otwartej placówce w Nowym Zglechowie.

„Święto Latawca”

Przy ul. Budowlanej w Mińsku zebrali się mali i duzi miłośnicy latawców.

Fantastyczna Biblioteka

Organizatorzy przygotowali ok. 100 gier planszowych, w które można było zagrać i zorganizowali dwa konkursy „Fantastyka w literaturze” oraz „Fantastyczne kalambury”.

Matematyka Innego Wymiaru

Choć projekt się już kończy, to portal Elitmat Space będzie działał do końca świata i dwa dni dłużej. Będzie dostępny dla uczniów i nauczycieli zupełnie za darmo – zapewnił Dariusz Kulma

Dzień Papieski

Jak co roku zorganizowały go wspólnie trzy „papieskie szkoły” – Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku, Szkoły Salezjańskie w Mińsku i Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej.

Tak pięknie mówili

W środę, 16 października w Gimnazjum Miejskim nr 3 w Mińsku odbyły się Eliminacje Rejonowe do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla powiatu mińskiego.

Biała legenda admirała Kołczaka

15 października w Muzeum Ziemi Mińskiej obyła się projekcja filmu „Admirał”, opowiadającego o zakazanej w Związku Radzieckim historii „białego” dowódcy wojsk rosyjskich w niespokojnych czasach rewolucji, który aż do rozstrzelania walczył o przywrócenie władzy carskiej i starego imperium.

Laureatka NIKE w Mińsku

To było wydarzenie. Zaledwie kilka dni po odebraniu NIKE, najważniejszej literackiej nagrody w Polsce, Joanna Bator przyjechała we wtorek.

Studenci trzeciego wieku już się uczą

Miejskim Domu Kultury, nowy, już siódmy rok akademicki zainaugurował Miński Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wykład inauguracyjny „Mieć trochę mniej żalu, trochę mniej nadziei, nieco więcej miłości.

„Brama czasu” kontratakuje

Komiks „Brama czasu” wzbudził spore zainteresowanie na 24. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, który w miniony weekend odbył się w łódzkiej Atlas Arenie.

Zbieg okoliczności?

Raczej nie. Katarzyna Pisarzewska, autorka znakomicie sprzedającej się powieści obyczajowo-kryminalnej „Zbieg okoliczności” we wtorek, 1 października była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku.

Spotkanie z Ewą Karwan-Jastrzębską

W poniedziałek, 30 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Ewą Karwan-Jastrzębską.

Jesienny piknik u Salezjanów

Szkoły Salezjańskie w Mińsku zorganizowały już czwarty piknik jesienny „Nigdy nie idziesz sam”.

Wolontariat Europejski w Mińsku

Wolontariat Europejski (EVS) to bezcenne i niezapomniane doświadczenie, bezpośrednie odkrycie innej kultury, samego siebie oraz możliwość nieograniczonego rozwoju różnych umiejętności.

Ratujmy mińskie kasztanowce

W ramach akcji „Sprzątanie świata” Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku postanowiła zainaugurować program ratowania mińskich kasztanowców, które są atakowane przez szrotówka kasztanowcowiaczka.

Komiksowa Strefa na żywo

W Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się „Komiksową Strefa Mińsk na żywo”. Można było spotkać się z autorami komiksu „Bramy czasu”, posłuchać historycznych gawęd Mariusz Dzienio, a Mariusz Kozera opowiedział o historii komiksu w Polsce i na świecie.

Krzywikowe kolorowanki

W Mińsku odbyło się spotkanie dla dzieci z mińskich szkół z pomysłodawcami książki-kolorowanki dla dzieci „Łazikotek Pląsotek od Chmielewa do Grębiszewa”.

Działo się, panie Janek!

Pięć dni trwał V Festiwal Himilsbacha w naszym mieście, który pokazał nam wiele twarzy naszego krajana.

Rekord w czytaniu non stop

Elżbieta Sieradzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku rozpoczęła sobotnie Narodowe Czytanie Aleksandra Fredry punktualnie o godzinie 10 wierszem „Małpa w kąpieli”. Jako pierwszy gość czytał dla mińszczan burmistrz Marcin Jakubowski w stroju z epoki.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania