Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)
SZUKAJ ARTYKUŁU:   SORTUJ:   

Arcybiskup spotkał się z chorymi

W dniu Światowego Dnia Chorego, w kaplicy Szpitala Powiatowego w Minsku mszę świętą odprawił ks. arcybiskup Henryk Hoser oraz udzielił sakramentu namaszczenia chorych.

Mińskie Zagłębie Muzyczne na żywo

Na scenie, przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpiły trzy nietuzinkowe zespoły: Pies Mazowiecki, Wysadzina i SteelFire. Było ciasno, duszno i bardzo głośnio – czyli wspaniała atmosfera, która charakteryzuje naprawdę dobre i udane koncerty rockowe.

„Bukareszt. Kurz i krew”

Podczas spotkania Małgorzata Rejmer opowiadała o swoich pobytach w Rumunii, o Bukareszcie przefiltrowanym przez jej obserwacje i doświadczenia, o ludziach, z którymi rozmawiała.

Nowoczesne jasełka

W Klubie Nauczyciela przy Oddziale ZNP w Mińsku Mazowieckim, na spotkaniu emerytowanych członków ZNP, Oddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów gościła szkolny teatrzyk „Szósteczka” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku.

Formy natury

W Murillo Art & Design w Mińsku można do 12 stycznia 2014 r oglądać niezwykłą wystawę prac Beaty Zakrzewskiej „Formy natury”.

Popisowe koncerty

Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Muzycznej Yamaha działającej w Mińsku wystąpili na swoim pierwszym koncercie. Była to idealna okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności, a przede wszystkim na dobrze się bawić.

„Kupieckie Mensko”

Pod taką nazwą co roku na Starym Rynku w Mińsku odbywa się bożonarodzeniowy targ. Można było kupić wszystko, co niezbędne na święta.

Fabryka św. Mikołaja

Pracowała pełną parą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku w sobotę, 14 grudnia.

Naval w bibliotece

W czwartek, 12 grudnia Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku gościła Navala, byłego żołnierza GROM-u, który opowiadał o swoim pobycie w najbardziej elitarnej polskiej jednostce.

Utalentowani seniorzy

We wtorek, 10 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Mińsku słuchacze Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowali obrazy, kartki świąteczne i przedmioty wykonane metodą decupage, w ramach projektu „Aktywny senior – zdrowy senior”.

Zaślubiny Andriollego

W niedzielę, 29 listopada w kościele pw. NNMP w Mińsku odbyła się inscenizacja historyczna „Zaślubiny Andriollego”, aby uświetnić rocznicę ślubu (miał on miejsce 25 listopada 1875 r.) Elwiro Michała Andriollego z Natalią Tarnowską, która pochodziła z Osin.

British Comedy Night

Dwaj gentlemani: zawodowy komik Sean (Anglia), któremu towarzyszył Marty (Irlandia Północna) zaserwowali publiczności solidną dawkę brytyjskiego humoru w najlepszym wydaniu.

„Muchy” w mińskim MDK

Było mocno rockowo, klimatycznie, czasem melodyjnie, bo w swej twórczości zespół bawi się muzycznymi konwencjami.

Odsłonięcie popiersia prezydenta

We wtorek, 26 listopada odsłonięto w Mińsku popiersie prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego na skwerze jego imienia. Uroczystości zorganizował Społeczny Komitet Pamięci Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Trójbojowi siłacze

O tym że polski trójbój na światowym poziomie stoi można było przekonać się podczas rozgrywanych w sobotę, 23 listopada i w niedzielę, 24 listopada Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w Trójboju Siłowym.

Jubileuszowy Big Band

Koncertowo pięcioletnie swojego istnienia świętował miński Big Band. W niedzielę, 24 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku, podczas jubileuszowego występu muzycy, pod wodzą bandleadera Arkadiusza Mizdalskiego.

Bank oficjalnie otwarty

W sobotę, 23 listopada oficjalnie otworzono Oddział w Mińsku Mazowieckim Polskiego Banku Spółdzielczego. Miński oddział banku prowadzi dyrektor Monika Gadaj-Świerżewska, osoba pełna zapału, energii i z dużym doświadczeniem.

Spotkali się „Nad Srebrną”

Pierwszej części spotkania wykład o regionaliach wygłosił Tadeusz Krawczak. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac Marka Chabrowskiego. A potem rozpoczęły się minitargi wydawców.

5. Festiwal Piotra Skrzyneckiego

Przez pięć dni trwało w Mińsku święto Piwnicy pod Baranami i jej założyciela Piotra Skrzyneckiego. Były to dni wypełnione poezją, teatrem, kabaretem, fotografią, spotkaniami z fantastycznymi ludźmi i piosenką poetycką.

Liryczna Siennica

II Siennickie Inspiracje Liryczne” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Siennica. Była to wspaniała poetycko-muzyczna uczta w blasku świec, przy domowych ciastkach, gorącej czekoladzie i kawie.

Z Dalajlamą w Ladakhu

W Mińsku można było zobaczyć film o niezwykłym spotkaniu mieszkańców Ladakhu z Dalajlamą w sercu Himalajów w Indiach. A także porozmawiać z jego autorami – Elżbietą Dziuk-Renik oraz Krzysztofem Renikiem.

Cyrulik w MZM

Pokazy filmów rosyjskich w Muzeum Ziemi Mińskiej na stałe weszły w kulturalny krajobraz Mińska. We wtorek, 12 listopada można było zobaczyć słynny film Nikity Michałkowa.

Gra miejska 11 listopada

Trzeba było rozbroić bombę, wcelować do celu kopią, przejść wyznaczoną drogę z zamkniętymi oczami, przeciągnąć kolegę na deskorolce, łowić błędy w hymnie narodowym i odpowiadać na pytania związane z historią Mińska

Narodowe Święto Niepodległości

W Mińsku obchody 11 listopada rozpoczęły się od złożenia wiązanki na grobie adiutanta marszałka Józefa Piłsudskiego – Janusza Łaszczyc-Olszamowskiego oraz burmistrza Hipolita Nowiny-Konopki na cmentarzu parafialnym.
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania