Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Starcie tytanów w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku i Wydawnictwo AGORA zapraszają w poniedziałek, 25 lutego o godz. 18.30 na „starcie tytanów inteligencji, dowcipu, ironii i finezji językowej” czyli na promocję książki prof. Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka „Kiełbasa i sznurek”.

Opublikowano: 25 Lutego 2013, Poniedziałek, 13:23
Autor: admin
 0 0 0
Jerzy Bralczyk i Michał OgórekJerzy Bralczyk i Michał Ogórek25 lutego o godz. 18.30 Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim i wydawnictwo AGORA zapraszają na „starcie tytanów inteligencji, dowcipu, ironii i finezji językowej” czyli na promocję książki prof. Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka „Kiełbasa i sznurek”.

W książce prof. Jerzy Bralczyk, wybitny i popularny językoznawca, nieprzymuszany przez Michała Ogórka ujawnia nie tylko nieznane i niewygodne fakty dotyczące języka polskiego. Odsłania także całą prawdę o sobie: o swej ciężkiej doli dziecka chłopskiego, o swym porażeniu w Bazylice Świętego Piotra, o swych lekturach tajnych i jawnych, o zauroczeniach, fascynacjach i pasjach. I dokonuje coming outu: przyznaje się, dlaczego lubił PRL i był w PZPR do końca. Z kolei Michał Ogórek, felietonista Gazety Wyborczej, nieprzymuszany przez prof. Bralczyka opowiada o swej śląskiej opcji, której ukryć się nie da i, w rezultacie, przyznaje się do wszystkiego. Obaj, w rozmowach prowadzonych w lekkiej formie, inteligentnych i dowcipnych, pastwią się nad sobą, przeszłością, współczesnością i oczywiście – nad językiem, zwłaszcza polskim. A dodatkowo nad wszystkim, a szczególnie nad Bralczykiem i Ogórkiem, pastwi się rysunkowo Jacek Gawłowski. A jak pastwić się będą obaj na spotkaniu w MBP? Tego już trzeba posłuchać na spotkaniu w MBP. Wstęp, jak na wszystkie spotkania organizowane przez bibliotekę jest wolny.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania