Tygodnik Strefa Mińsk NR 19/20 (333/334)

Poczta Polska informuje:

doręczamy paczki 7 dni w tygodniu.

Opublikowano: 4 Grudnia 2014, Czwartek, 14:13
Autor: btsd
 0 0 0

Do Świąt Bożego Narodzenia kurierzy Poczty Polskiej będą doręczać paczki klientom także w soboty i niedziele. Wszystko po to, by sprawnie obsłużyć szczyt świąteczny.

Akcja jest skierowana głównie do klientów dużych miast wojewódzkich, gdzie można zaobserwować najwięcej zamówień na przesyłki paczkowe zamawiane w internecie i doręczyć przesyłki bezpośrednio do odbiorców.

– Poczta Polska jest obecnie najchętniej wybieranym partnerem logistycznym przez sklepy internetowe. Biznes paczkowy to dla Spółki jeden z najważniejszych elementów strategii rozwoju – mówi Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej.
Poczta Polska ocenia, że ten rok będzie rekordowy pod względem liczby obsłużonych paczek. Ma to związek z bardzo szybkim rozwojem handlu internetowego. W ostatnich badaniach Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia do zamiaru zakupu prezentów przez internet przymierza się aż 80 procent respondentów, a 70 proc. badanych wybierze Pocztę Polską jako doręczyciela paczek z prezentami.

Także ostatni barometr świąteczny Poczty Polskiej wskazuje, że już w tym roku wyślemy rekordową liczbę paczek. Odczyt Barometru Świątecznego Poczty Polskiej dla ostatniego tygodnia listopada wyniósł 129,89%. Oznacza to, że w okresie od 24 do 30 listopada Polacy wysłali o 29,89 proc. więcej paczek niż średnio w okresie od początku lutego do końca października tego roku.

Poczta Polska jest przygotowana do rekordowego roku paczkowego. Paczki z całej Polski są sortowane w 14 centrach rozdzielczych w kraju. Każdą paczkę można śledzić w internecie na stronie emonitoring.poczta-polska.pl. Dodatkowo Poczta udostępnia wszystkim możliwość informowania smse-em lub emailem o nadchodzącej paczce. Nadawcy dostają także sms lub emaile z potwierdzeniem o dostarczeniu paczki.

Firma inwestuje we flotę pojazdów doręczających paczki i ładunki logistyczne. Od stycznia 2013 roku Poczta wymieniła blisko 2,2 tys. pojazdów. W tym roku wprowadziła 600 nowych aut z trzech tysięcy jakie wymieni do końca 2015.

 

fot. i mat. inf. Poczty Polskiej

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania