Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness

to ponad siedemdziesięciu najlepszych zawodników z całego kraju uprawiających sporty sylwetkowe, którzy zaprezentowali się w hali sportowej przy ZSM nr 1 w Mińsku Maz.

Opublikowano: 30 Listopada 2014, Niedziela, 23:03
Autor: btsd
 0 0 0

W niedzielę, 23 listopada do Mińska zjechało ponad siedemdziesięciu najlepszych zawodników z całego kraju uprawiających sporty sylwetkowe, aby walczyć o miejsca na podium w Pucharze Polski w Kulturystyce i Fitness, który odbył się w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1.


Sportowcy wystartowali w konkurencjach, m.in.: kulturystyce tradycyjnej i klasycznej, bikini (dla kobiet), męskiej sylwetce, fitness sylwetkowym (dla kobiet i mężczyzn), fitness z elementami akrobatyki. Półfinały, które zostały przeprowadzone przed południem, wyłoniły najlepszych z najlepszych. Nic dziwnego, że odbywająca się po godz. 16.00 rywalizacja finałowa wzbudziła wiele emocji wśród licznie zgromadzonej w hali publiczności. Sportowcy walczyli nie tylko o cenne nagrody, ale też o awans do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w Kulturystyce i Fitness w 2015 roku, a także do Pucharu Świata.
Sensacją zawodów był gość specjalny – jedyny polski zawodowy kulturysta Robert Piotrkowicz, wielokrotny mistrz Polski, Europy oraz trzykrotny mistrz świata w kulturystyce. Można było podziwiać nie tylko jego doskonałą muskulaturę, ale też wziąć udział w konkursie wiedzy kulturystycznej, w którym był jurorem oraz podpytać o mistrzowskie rady dotyczące uprawiania sportów sylwetkowych. Ale to nie wszystko – Pucharowi Polski w Kulturystyce i Fitness towarzyszyły minitargi sprzętu do ćwiczeń, ubrań sportowych i odżywek. Swoje produkty zaprezentowało kilkanaście firm.

To już nie pierwsze tak ważne sylwetkowe zmagania w Mińsku – Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness jest już ósmą tak znaczącą imprezą organizowaną w stolicy powiatu. Mińsk jest doskonale postrzegany przez władze Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, a także przez zawodników, którzy do nas przyjeżdżają i chwalą nas za dobrą organizację. Nie inaczej było z niedzielną imprezą, którą uważam za bardzo udaną, nie tylko ze względu na to, że przyjechało do nas wielu utalentowanych i utytułowanych sportowców, ale i licznie przybyłą publiczność, która po brzegi wypełniła miejsca w hali. Myślę, że teraz już pora, abyśmy w Mińsku zorganizowali imprezę o skali międzynarodowej – zapewnił Albert Szczygielski, organizator zawodów, członek zarządu Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego oraz prezes MKS „Kwadrat”.

Oprac. i fot. ZR

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania