Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

„Znam i korzystam”

Projekt zakłada udział uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w trzech cyklach zajęć.

Opublikowano: 20 Października 2014, Poniedziałek, 18:13
Autor: btsd
 0 0 0

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Upośledzonych Umysłowo „Dzieciom Radość” z Ignacowa w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim realizuje Zadanie Publiczne pod nazwą „Znam i korzystam”.

 

Projekt zakłada udział uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w trzech cyklach zajęć: „Znam swoje prawa i z nich korzystam”, „Korzystam z nowoczesnych technologii”, „Wykorzystuję aktywnie czas wolny”.

Od początku września grupa 30 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie uczestniczyła w wycieczkach do Centrum Nauki Kopernik, kina, centrum rekreacji Hula-Kula, meczu piłki siatkowej AZS Politechnika Warszawska. Uczniowie zapoznali się z prawami obywatelskimi i uczyli się z nich korzystać. Podsumowaniem zajęć były wyjazdy do urzędów i jednostek administracji publicznej: Sądu Rejonowego, Komendy Powiatowej Policji, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim, Urzędu Gminy Mińsk Mazowiecki i Starostwa Powiatowego. Zarówno zajęcia, jak i wyjazdy przyniosły uczniom wiele radości oraz przyczyniły się do lepszego ich funkcjonowania społecznego.

Zadanie realizowane jest w terminie od 1.08 do 19.10.2014 roku w ramach projektu „Kalkulator Kosztów Zaniechania – wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań na Mazowszu w zakresie polityki społecznej, w obszarze analizy kosztów braku podejmowania działań aktywizująco-wspierających”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 r. Priorytet VII.

 

Tekst i fot. koordynator Paweł Antosiewicz

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania