Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Żołnierze Wyklęci

Od piątku, 1 marca do niedzieli, 3 marca po raz pierwszy w Mińsku będą obchodzone Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W ich ramach Hufiec ZHP ,,Mazowsze” organizuje grę miejską „Obława 1944-1963, nad którą patronat objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Opublikowano: 1 Marca 2013, Piątek, 12:30
Autor: admin
 0 0 0
Żołnierze WyklęciŻołnierze WyklęciOd 1 do 3 marca będą obchodzone Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Obchody rozpoczną się w piątek o godz. 16 od złożenia kwiatów przy tablicy upamiętniającej ofiary komunistycznego aparatu bezpieczeństwa przy ul. Warszawskiej 161 (zbiórka przy Pl. Kilińskiego). W sobotę, 2 marca w godz. 14-18 rozegrana zostanie gra miejska „Żołnierze wyklęci. Obława 1944-1963” (zbiórka przy Pl. Kilińskiego).
– Dla nas harcerzy bardzo ważne jest czczenie pamięci tych, którzy walczyli za naszą wolność. Jednak zdajemy sobie też sprawę, że tradycyjne sposoby oddawania tej czci, choć bardzo ważne, nie przyciągną i nie zainteresują ludzi tak bardzo, jak aktywny udział w tej formie, jaką jest gra miejska – mówi harcmistrz Marcin Szczepański, komendant Hufca ZHP ,,Mazowsze”.
– Gra jest dla harcerzy bardzo ważną metodą, dzięki której mogę uczyć się w działaniu. Jestem pewny, że takie podejście spodoba się również uczestnikom naszej gry, szczególnie, że jest ona dostosowana zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – zachęca druh Damian Trynkiewicz z Hufca ,,Mazowsze”. W grze mogą uczestniczyć osoby od 6 do 106 lat. Patrole mogą składać się minimum z trzech osób. Dlatego warto namówić do udziału w grze członków rodziny i przyjaciół. Początek o godz. 14 na Placu Kilińskiego. Zapraszamy również do śledzenia na bieżąco przygotowań i przebiegu gry na facebooku hufca: www.facebook.com/HufiecMinsk Także w sobotę, ale o godz. 18 w Miejskim Domu Kultury w Mińsku odbędzie się wieczór filmowo-poetycki „Pamiętamy o niezłomnych”. Społeczne obchody zakończy w niedzielę, 3 marca o godz. 12.30 msza św. w kościele pw. NNMP w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po niej, o godz. 13.30 odbędzie się Apel Pamięci pod Pomnikiem Niepodległości.

Oprac. na podst. mat. Hufca ZHP „Mazowsze”

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania