Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Sala zajęć specjalistycznych w SP 5

W czwartek, 21 lutego w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku oddano do użytku salę zajęć specjalistycznych. Sala jest pierwszym tego typu obiektem w podstawówkach naszego powiatu i jednym z nielicznych w regionie.

Opublikowano: 21 Lutego 2013, Czwartek, 12:19
Autor: admin
 0 0 0
Sala SpecjalistycznaSala SpecjalistycznaOddanie do użytku sali specjalistycznej w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim.

Duszą sali zajęć specjalistycznych są urządzenia do stymulowania systemu dotykowego, słuchowego i wzrokowego. Uczniom szkoły będą służyć m.in.: wodospad światłowodowy, kolumna wodna, kabina lustrzana, kula lustrzana, projektor Solar, tor świetlno-dźwiękowy, materac wibrująco masujący oraz ekran świetlny. Dominującymi elementami wyposażenia są przytłumione, kolorowe światła, miękkie podłoże, relaksacyjna muzyka oparta głównie na dźwiękach przyrody. Każdy z przedmiotów ma służyć realizacji zajęć przystosowanych do różnych grup potrzebujących uczniów zaczynając od tych, którzy mają problemy ze skupieniem i przyswajaniem wiedzy, a kończąc na dzieciach ponadprzeciętnie zdolnych.

– Sala zajęć specjalistycznych z pewnością stanie się niezwykle przydatna w efektywnym kształceniu dzieci i stymulowaniu ich wszechstronnego rozwoju. Utworzona przestrzeń, z założenia nieco odmienna od tradycyjnego obrazu szkoły, kojarzonego zwykle z tablicą, kredą, ustawionymi równo w rzędach ławkami, to miejsce, w którym można się zrelaksować i zapomnieć o codziennych zmartwieniach, w którym specjaliści, w optymalnych warunkach, będą mogli wspomagać rozwój dzieci i wyrównywać szanse edukacyjne. Pomysł na powołanie takiej sali w szkole to wynik poszukiwania narzędzi, które będą wspierać proces nauczania, pomagać w realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych oraz pozwolą zintensyfikować efektywność pomocy psychologiczno-pedagogicznej, szczególnie niezbędnej dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z punktu widzenia uczniów ta kolejna już inicjatywa uczyni szkolną rzeczywistość jeszcze ciekawszą, bardziej przyjazną dla ucznia, kolorową i atrakcyjną – zapewnia Ewa Szczerba, dyrektor SP 5, inicjatorka projektu. – Pragnę podkreślić, że to przedsięwzięcie okazało się możliwe dzięki przychylności burmistrza miasta Marcina Jakubowskiego, radnych, aktywnie działającej Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jej przewodniczącej Jadwigi Frelak, jak również zaangażowaniu pracowników szkoły – dodała.

Tekst Jarosław Rosłoniec, fot. Piotr Łopacki

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania