Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Plaża i las to nie miejsca dla elektrośmieci!

W okresie letnim polskie plaże i lasy cierpią najbardziej.

Opublikowano: 13 Sierpnia 2014, Środa, 21:06
Autor: admin
 0 0 0

W okresie letnim polskie plaże i lasy cierpią najbardziej. Cierpią również odwiedzający je wczasowicze pragnący nacieszyć oko pięknym wakacyjnym widokiem. Dlaczego? Ponieważ coraz częściej, długo wyczekiwane, „urlopowe” krajobrazy zakłócone są zalegającymi na łonie natury elektrośmieciami .

 

Warto pamiętać, że wyrzucanie starych urządzeń na plaży lub innym nieprzystosowanym do tego miejscu grozi grzywną w wysokości 5000 zł! Poza tym elektrośmieci wyrzucone w sposób nieprawidłowy, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi. Szkodliwe substancje (np. freon w lodówkach, rtęć w świetlówkach i kineskopach) mogą wydostać się na zewnątrz ze źle zagospodarowanych lub zdemontowanych zużytych urządzeń, następnie przenikają z deszczem do gleby i wód gruntowych.

 

Co więc z nimi zrobić? Mieszkańcy Sulejówka będą mogli pozbyć się elektrośmieci podczas zbliżającego się długiego weekendu sierpniowego. Jak? Wystarczy oddać elektrośmieci w punkcie zbiórki i cieszyć się wolną przestrzenią swojego lokum oraz niezakłóconym starą pralką wakacyjnym widokiem. Oddanie elektrośmieci w punkcie zbiórki jest całkowicie bezpłatne.

 

Targowisko Miejskie na rogu ulic Krasickiego i Staszica

Każda sobota miesiąca w godz. 10:00-14:00

 

Za niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne oddane w punkcie zbierania elektrośmieci rozdawane są kupony Funduszu Oświatowego, które można przekazać którejś z lokalnych szkół uczestniczącej w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Po co? Za zebrane kupony placówki oświatowe mogą otrzymać nowoczesne pomoce dydaktyczne, takie jak tablice multimedialne, rzutniki, a także sprzęt sportowy oraz elementy wyposażenia sal.

 

oprac. na podst. mat. multipr.pl

 

 

 

 

 

 

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania