Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

„Szóstka” na zlocie

W dniach 24-26 maja w Gnieźnie odbył się XXI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Szkołę Podstawową nr 6 w Mińsku Mazowieckim reprezentowało czworo uczniów wraz z dwiema nauczycielkami – panią Emilią Padzik oraz panią Agnieszką Leszczyńską.

Opublikowano: 6 Czerwca 2013, Czwartek, 11:24
Autor: admin
 0 0 0
Szkołę Podstawową nr 6 w Mińsku Mazowieckim reprezentowało czworo uczniów wraz z dwiema nauczycielkami – panią Emilią Padzik oraz panią Agnieszką Leszczyńską.

Tradycja spotkań szkół sienkiewiczowskich sięga 1993 roku, kiedy to dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Antoni Cybulski zorganizował pierwsze tego typu spotkanie w miejscu urodzenia pisarza. Celem cyklicznych zjazdów jest pogłębianie wiedzy na temat patrona szkoły, promowanie działalności związanej z jego postacią, poznawanie nowych rejonów Polski, a także integracja uczniów i nauczycieli.
Gniezno położone na Szlaku Piastowskim stanowiło wspaniałe tło dla przygotowanego przez organizatorów programu. Był uroczysty przemarsz ulicami pięknej gnieźnieńskiej starówki, zwiedzanie rekonstrukcji grodu w Biskupinie czy wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie kilka filmów w technice 3D przybliżyło oglądającym pierwsze lata państwowości naszego kraju. Jak co roku, nie zabrakło też gościa specjalnego: tym razem był to wnuk pisarza pan Juliusz Sienkiewicz. Spotkanie szkół noszących imię polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza na pewno pozostanie w pamięci uczestników na długo, zarówno ze względu na wyjątkowe miejsce tegorocznego zlotu, jak i ciepłą i rodzinną atmosferę.

Tekst i fot. Emilia Padzik

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania