Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Polski towar eksportowy

Samorząd w Polsce, chociaż niepozbawiony wielu wad, inspiruje pozostałe kraje w regionie. Ukraina pragnie swoje rozwiązania ustrojowe oprzeć na polskich doświadczeniach. A Kazachstan już podjął taką decyzję

Opublikowano: 1 Sierpnia 2014, Piątek, 12:14
Autor: admin
 0 0 0

Samorząd w Polsce, chociaż niepozbawiony wielu wad, inspiruje pozostałe kraje w regionie. Ukraina pragnie swoje rozwiązania ustrojowe oprzeć na polskich doświadczeniach. A Kazachstan już podjął taką decyzję.
Dwa lata temu w swoim przemówieniu prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew powiedział, że fundamentem przeprowadzonej reformy będzie doświadczenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dlatego, w celu wypracowywania najlepszych możliwych standardów, organizowane są seminaria mające przybliżyć kazachskim kolegom polską specyfikę. Podczas jednego z nich, które odbyło się 9 lipca w Senacie RP mińszczanin Bartosz Mendyk wygłosił referat, jako jeden z czterech prelegentów, na temat podstawowych problemów Republiki Kazacshtanu w zakresie reformy samorządowej. Został również wybrany na sekretarza konferencji. Poza nim głos zabrali profesorowie i rektorzy wyższych uczelni. W dyskusji uczestniczyło także wielu posłów i senatorów polskiego Sejmu i Senatu, a zwłaszcza przewodniczący Senackiej Komisji Ustawodawczej Piotr Zientarski. Na konferencji obecni byli także parlamentarzyści Mażylisu (parlamentu Kazachskiego), w tym jego wiceprzewodniczący Siergiej Diaczenka.
Oprac. i fot. na podst. mat. organizatorów

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania