Tygodnik Strefa Mińsk NR 15/16 (329/330)

Jak udekorować stół

Zabawa kolorami, wzorami, łączenie stylów i materiałów są dozwolone, a nawet często wskazane przy realizacji odważniejszych stylizacji. Oto kilka pomysłów i przykładów pięknych dekoracji świątecznych w każdym stylu

Opublikowano: 24 Grudnia 2012, Poniedziałek, 14:07
Autor: Cyprian Rokicki
 0 0 0

W wigilijny wieczór warto zadbać nie tylko o smaczne, świąteczne dania, ale także odpowiednią dekorację świątecznego stołu. Powinno być uroczyście i pięknie, ale to nie znaczy, że standardowo i zawsze tak samo. Panujące obecnie trendy florystyczne i dekoratorskie pozwalają na puszczenie wodzy fantazji i stworzenie wyjątkowych aranżacji. Zabawa kolorami, wzorami, łączenie stylów i materiałów są dozwolone, a nawet często wskazane przy realizacji odważniejszych stylizacji. Oto kilka pomysłów i przykładów pięknych dekoracji świątecznych w każdym stylu.

 

Świąteczny stół w 5 minut

Dla zaganianych osób przygotowaliśmy niesamowicie prostą i szybką aranżację świątecznego stołu. Wystarczy zaledwie parę minut, kilka gałązek igliwia, świecidełka i bombki oraz wszelki dostępny w domu susz.

Krok pierwszy
Przygotowujemy potrzebny materiał i duże naczynie dekoracyjne lub szklane, zielone gałązki, ozdoby choinkowe, kawałek gąbki florystycznej lub styropianu, suszone owoce, nasiona i ziarna oraz świeczkę.

Krok drugi
Gąbkę przykrywamy kawałkiem dowolnego materiału i umieszczamy ją w naczyniu. Pozostałą przestrzeń wypełniamy bombkami różnej wielkości, ozdobami, suszonymi owocami, ziarnami kawy, starając się mieszać kolory i kształty.

Krok trzeci
W gąbce mocujemy świecę bądź świeczki, drobne gałązki igliwia oraz według uznania dodatkowe ozdoby .

Krok czwarty
Gotową kompozycję stawiamy na stole. Zastawę stołową dekorujemy drobnymi elementami występującymi w stoiku, a serwetki lub sztućce ozdabiamy małym motywem świątecznym.

Dekoracja gotowa. Kolorystyka zależy od indywidualnego gustu i posiadanych dodatków. Każdy z pewnością znajdzie w domu coś, co będzie mógł wykorzystać w tego typu aranżacjach. Po zakończonych pracach należy pamiętać, że dekoracja stołu jest dodatkiem, a nie elementem głównym, który przeszkadza w kontakcie wzrokowym, wpada do jedzenia i utrudnia korzystanie z dobrodziejstw wigilijnej kolacji.

Oprac. Izabella Walewska-Ogrodnik

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania