Tygodnik Strefa Mińsk NR 17/18 (373/374)

Rozrywka 55

Wojna Nie można twierdzić, że cywilizacja się nie rozwija. Wszak w każdej nowej wojnie zabijają ludzi w ulepszony sposób.

Opublikowano: 15 Października 2012, Poniedziałek, 12:03
Autor: admin
 0 0 0

Wojna

Nie można twierdzić, że cywilizacja się nie rozwija. Wszak w każdej nowej wojnie zabijają ludzi w ulepszony sposób.

Will Rogers


Pokój

Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę.

Platon


OKO

Wszechwidzące przenikliwe OKO rytualnie przelatywało nad Mińskiem. Zatrzymało się w miejskim parku, obok placu zabaw, zajęło miejsce obok emanującego energią dwuletniego przedstawiciela naczelnych. Obok siedziała opiekunka. Jesienne słoneczko wprowadzało stan lekkiego błogostanu. Czas płynął jakby wolniej. Naszła OKO historyczna nostalgia. Tak wolno ostatnio czas płynął w Mińsku za czasów panowania Króla Niemocy – pomyślało. Król Niemocy wydał dekret, że minutę będziemy dzielić na cztery. Od tego czasu, co można było zrobić w rok, robił w cztery lata. Czego można było nie robić – nie robił. Nawet serca poddanych biły cztery razy wolniej. Trwało królestwo długo, a problemy wydawały się letargować wraz z Królem. I trwałoby dalej, gdyby nie wykipiały i zalały mieszkańców podnosząc ciśnienie tętnicze i przywracając właściwy puls krwi. Umarł król niech żyje król. Nowy Król rzeczony dekret usunął dając nadzieję, że rok będzie trwał rok, a minuta minutę. OKO poczuło, że słońce zaczęło grzać jakby mocniej, przez ciało przeszedł dreszczyk nadziei.

Kobra Zbuzia

Kobra Zbuzia wracała przez las z suto zakrapianej imprezy u żmii. Jak to na kacu bywa, ruszyły ją wyrzuty sumienia. Nikt mnie nie lubi – pomyślała. Co zrobić, żeby ocieplić mój feralny wizerunek? Wiem – nie opluję nikogo do jutra!! Tyle, że to może nie zadziałać... A może napiszę wiersz o naszym wspólnym lesie. Po powrocie do swojej nory wzięła się czym prędzej do tworzenia. Sprawa nie była łatwa, bo wiersz musi oddać atmosferę pięknych pejzaży, świeżego powietrza i integrować leśną społeczność. Szło jak po grudach, wyobraźni nie pobudziła nawet setka Wina Leśnego – ulubionego napoju etanolowego Zbuzi.
Następnego dnia w całym lesie na drzewach wisiały kartki z pięknym czterowierszem o następującej treści:
Świt, gdy rano z łóżka wstaje
na śniadanie w ryj dostaje
potem myje buzię z krwi
i poprawia sobie brwi.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania