Tygodnik Strefa Mińsk NR 23/24 (379/380)

Komornik szuka majątku

Komornik nie weryfikuje danych, które podaje wierzyciel. Przyjmuje jego informacje, jako pewnik i prowadzi egzekucję. Komornik nie szuka człowieka, tylko jego majątku.

Opublikowano: 10 Kwietnia 2013, Środa, 12:27
Autor: admin
 1 0 0

Komornik nie weryfikuje danych, które podaje wierzyciel. Przyjmuje jego informacje, jako pewnik i prowadzi egzekucję. Komornik nie szuka człowieka, tylko jego majątku. To jego zawód. Zarabia na egzekucjach. Gdy znajdzie majątek dłużnika i ściągnie z niego należność, dostaje od tej kwoty procent. Jak sugeruje „Gazeta Wyborcza”, niektórzy komornicy wręcz polują na ludzi! Bo jeśli prawdziwy dłużnik jest niewypłacalny, lub nie da się go znaleźć, niektórzy komornicy „trałują”, czyli zarzucają sieć na osoby o identycznym imieniu i nazwisku. Szukają w internecie, w różnych bazach danych i instytucjach. Kiedy znajdą osobę o identycznych danych, zajmują jej pensję, emeryturę, oszczędności czy majątek. Zwrotu utraconych pieniędzy niewinna osoba musi dochodzić potem latami przed sądem.

Podobne sytuacje mogą dotknąć nie tylko osoby pracujące na etacie i nie spłacające kredytów, ale również osoby prowadzące działalność gospodarczą. Wystarczy niezapłacony (przez zapomnienie) mandat na kwotę kilkudziesięciu złotych, czy niedopłata w podatku lub składce ZUS. Firma z dnia na dzień może stracić płynność finansową (np. zostaną jej zablokowane wszystkie konta bankowe).

Aby bardziej uświadomić te i inne zagrożenia oraz wskazać kierunki zabezpieczenia się przed takimi opisanymi wyżej ewentualnościami, firma NOVISION przygotowała cykl konferencji „Bezpieczny Przedsiębiorca – jak unikać zagrożeń”.

Taka konferencja odbędzie się już we wtorek, 16 kwietnia w Mińsku Mazowieckim. Szczegółowych informacji na temat uczestnictwa w konferencji można zasięgnąć u jej organizatorów pod numerami telefonów: 600 652 889, 600 042 553, 512 953 737. Liczba miejsc ograniczona.

Oprac. na podst. materiałów organiztarów

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
longinus  2018-05-17, 17:35
Komornicze przekręty "na bliźniaka" są obecnie już marginesem po nagłośnieniu ich przez media w ostatnich latach. Teraz na topie są przekręty "na bliźniaka - przedsiębiorcę" przez pozakomorniczych oszustów jeszcze na etapie sądowym: http://pamietnikwindykatora.pl/2015/09/29/znajdz-do-e-sadu-bogatszego-blizniaka-w-ceidg-nawet-w-innym-miescie/ Zauważmy że numery NIP przedsiębiorców są jawne a w postępowaniu sądowym i egzekucyjnym w zupełności wystarczają (zamiast numera PESEL).
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania