Tygodnik Strefa Mińsk NR 13/14 (327/328)

Ocieplacz na dzbanek.

Przyda się, gdy podczas wiosennego lub letniego odpoczynku, albo wieczornego relaksu na balkonie, czy tarasie, gdy będziemy chcieli napić się ciepłej, dobrej herbaty.

Opublikowano: 30 Kwietnia 2014, Środa, 14:07
Autor: Cyprian Rokicki
 0 0 0

Przyda się, gdy podczas wiosennego lub letniego odpoczynku, albo wieczornego relaksu na balkonie, czy tarasie, gdy będziemy chcieli napić się ciepłej, dobrej herbaty. Żeby szybko nie wystygła, a na świeżym powietrzu dzieje się to natychmiast, wystarczy „ubrać” w niego dzbanek...

Wiosna – ciepła, pachnąca, ze śpiewem ptaków, porywami serca, tęczą po deszczu. We wszystkich nas budzi się chęć do pracy w ogrodzie, choćby tym na balkonie, czy parapecie. Sadzenie, przesadzanie, pielenie, podlewanie. Przecież, poza zielonymi roślinami, które zwyczajowo stoją w oknach, koniecznie chcemy mieć także kilka nowych kwitnących kolorowo, pyszniących się w słońcu nowych kwiatów. A kiedy już się napracujemy i ze szczęściem w oczach oglądamy efekty wszystkich zabiegów, wtedy chętnie siadamy w kąciku wypoczynkowym, słuchamy ptaków i myślimy, jak jeszcze upiększyć naszą zieloną strefę. W takim czasie chętnie napijemy się ciepłej herbaty. Ale żeby szybko nie wystygła, proponuje uszyć ocieplacz na dzbanek.

Krok 1
Robimy formę z szarego papieru uwzględniając wysokość naszego dzbanka ale też jego szerokość łącznie z odstającym dzióbkiem. Górną część wykroju zaokrąglając.

Krok 2
Według formy wycinamy materiał, ocieplacz i podszewkę, zostawiając ok. 2 cm na dole wierzchniego materiału, do obszycia dołu (wszystko razy 2). Podszewka powinna być trochę większa.

Krok 3
Zszywamy ze sobą pary materiałów, do jednej z nich wszywamy ozdobną koronką lub inną wstawkę, według upodobania, ok. pół cm niżej niż przeszyta razem para.

Krok 4
Pozostając po lewej stronie, zszywamy naszą za dużą podszewkę, zawijając do środka, a następnie zszywamy obydwie części czapy. Przewracamy na prawą stronę.

Krok 5
Górna część jest gotowa i nic nie trzeba już robić.

Krok 6
Obszywamy dół czapy, zawijając do środka pozostawiony wcześniej przez nas materiał, stebnując.

I jeszcze małe przypomnienie: rzeczywiste wymiary na dzbanek musimy powiększyć w formie, aby po wykrojeniu i zszyciu nasz ocieplacz luźno można było zdjąć i potem założyć. A także to, że czapę ocieplacza możemy przyozdobić w przeróżny sposób, w zależności od inwencji twórczej i kreatywności. Życzę miłej pracy i przyjemnych doznań.

Tekst i fot. Ewa Dybka

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania