Tygodnik Strefa Mińsk NR 29/30 (385/386)

Anna Dymna w Mińsku

Jak podsumowała jedna z nich: „obcowanie z Anną Dymną działa jak psychoterapia”, a jej pozytywne nastawienie do świata, swoboda, otwartość udzielają się innym.

Opublikowano: 28 Maja 2014, Środa, 11:21
Autor: admin
 0 0 0
Strefa wydarzenie - Anna DymnaStrefa wydarzenie - Anna DymnaStrefa wydarzenie - Anna Dymna
Strefa wydarzenie - Anna Dymna wypowiedźStrefa wydarzenie - Anna Dymna wypowiedźStrefa wydarzenie - Anna Dymna wypowiedź
Strefa wydarzenie - Anna Dymna rozdaje autografyStrefa wydarzenie - Anna Dymna rozdaje autografyStrefa wydarzenie - Anna Dymna rozdaje autografy
Strefa wydarzenie - Anna Dymna Strefa wydarzenie - Anna Dymna Strefa wydarzenie - Anna Dymna
Strefa wydarzenie - Anna Dymna i faniStrefa wydarzenie - Anna Dymna i faniStrefa wydarzenie - Anna Dymna i fani

Wzruszające, pełne ciepłych emocji spotkanie z Anną Dymną, które odbyło się w niedzielę, 25 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku, z pewnością zostanie na długo w pamięci tych, którzy mogli w nim uczestniczyć.

Anna Dymna, jedna z najwybitniejszych polskich aktorek teatralnych i filmowych, założycielka i prezeska Fundacji „Mimo Wszystko”, przyjechała do Mińska po męczącym dniu na Warszawskich Targach Książki. Publiczność czekająca w czytelni MBP przywitała ją gromkimi brawami. Anna Dymna z uśmiechem mówiła o swojej pracy w teatrze i filmie, o wybitnych osobach polskiej sztuki, które ją ukształtowały, o swoim pierwszym mężu Wiesławie Dymnym, który wywarł ogromny wpływ na całe jej życie. A także o działalności społecznej, m.in. o wymyślonych przez siebie Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”, Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty dla uzdolnionych wokalnie osób niepełnosprawnych, czy o programie telewizyjnym „Spotkajmy się”. Życiowa mądrość Anny Dymnej wywarła ogromne wrażenie na czytelnikach. Jak podsumowała jedna z nich: „obcowanie z Anną Dymną działa jak psychoterapia”, a jej pozytywne nastawienie do świata, swoboda, otwartość udzielają się innym.
Aktorce towarzyszyła Elżbieta Baniewicz, krytyk teatralny i autorka wydanej przez Wydawnictwo Marginesy biografii Anny Dymnej. Podczas spotkania opowiadała o tym, jak przez lata zbierała materiały do tej wyjątkowej książki i nie kryła podziwu dla swojej bohaterki. Kolejka, jaka ustawiła się po autografy była długa, ale każdy cierpliwie czekał na podpisy i żeby przez chwilę móc zamienić słowo z tak wyjątkowym gościem.
Oprac. na podst. mat. MBP, fot. Valdi Piekarski (MBP)

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania