Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych

W zawodach siedmioro reprezentantów Mińskiego Towarzystwa Szachowego.

Opublikowano: 27 Grudnia 2018, Czwartek, 22:25
Autor: plina_m
 0 0 0
Mistrzostwa Polski w Szachach BłyskawicznychMistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych

W dniach 15-16 grudnia w Szczawnie-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych. W zawodach wystartowało 150 zawodniczek i zawodników, w siedmioro reprezentantów Mińskiego Towarzystwa Szachowego.
Pierwszego dnia zostały rozegrane turnieje drużynowe.
W turnieju panów drużyna Mińskiego Towarzystwa Szachowego, grająca w składzie Bartosz Nowicki, Artur Suliborski, Paweł Parol, Marcin Zychowicz, zajęła dobre 15. miejsce.
Natomiast w turnieju Pań nasze reprezentantki: Pola Parol, Monika Rykała i Aleksandra Łapa podarowały kibicom Świąteczny prezent i zajęły doskonałe trzecie miejsce. Brązowy medal zdobyty przez nasze zawodniczki jest największym osiągnięciem naszego klubu.
Drugiego dnia zostały rozegrane turnieje indywidualne. Szanse na miejsce medalowe miała Pola Parol - pechowe porażki i remis zepchnęły naszą reprezentantkę na 8. miejsce. Dobrze także wypadki Bartosz Nowicki – 11. miejsce i Monika Rykała – 15. miejsce.
tekst: Krzysztof Parol
zdjęcia: Rafał Siwik

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!