STRONA W PRZEBUDOWIE. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA, ZAPRASZAMY WKRÓTCE.

Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Rekordowa osiemnastka

Koncert charytatywny „Trochę słońca” to piękna tradycja papieskiej trójki

Opublikowano: 15 Grudnia 2018, Sobota, 10:07
Autor: plina_m
 0 0 0
Rekordowa osiemnastkaRekordowa osiemnastka
Rekordowa osiemnastkaRekordowa osiemnastka
Rekordowa osiemnastkaRekordowa osiemnastka
Rekordowa osiemnastkaRekordowa osiemnastka
Rekordowa osiemnastkaRekordowa osiemnastka
Rekordowa osiemnastkaRekordowa osiemnastka

Koncert charytatywny „Trochę słońca” to piękna tradycja papieskiej trójki. Szkoła w tym roku po raz osiemnasty przygotowała charytatywny występ, dzięki któremu udało się zebrać rekordową kwotę niemal 7 tys. zł na pomoc.

9 grudnia hala sportowo-widowiskowa w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim pękała w szwach. Mnóstwo gości pojawiło się na 18. Koncercie Charytatywnym “Trochę słońca”. Publiczność obejrzała występy teatralne, muzyczne i taneczne, które pokazały historię młodego człowieka od urodzenia do osiągnięcia pełnoletności. Baśniowy okres dzieciństwa zaprezentowali nauczyciele w strojach postaci z bajek i rodzice w piosence „Kolorowe kredki”. Swoją piosenkę o sile marzeń wyśpiewały maluchy z zerówki, a piękny taniec z chustami zaprezentowali uczniowie klas drugich z kolegami z zerówki. Okres szkolny został pokazany przez dzieci z kółka teatralnego z kl.1-2, które zatańczyły wesoły taniec z plecakami oraz dziewczyny z klasy 3a teatralnej z gimnazjum, które opowiedziały w teatralno-muzycznym spektaklu historię bandy wyrzutków odkrywających w sobie talenty. Trzeci okres w rozwoju dziecka, czyli czas buntu teatralnie zinterpretowali członkowie koła teatralnego z kl. 7-8 i kl. 3 gimnazjum. Pomiędzy scenkami teatralnymi publiczność wysłuchała piosenek dopasowanych tematycznie do poszczególnych obrazów scenicznych. Była „Kołysanka dla okruszka”, „Spełniaj marzenia”, „Jesteś bohaterem” czy dynamiczna „Aleja gwiazd”, a na koniec – „Dozwolone od lat osiemnastu”. Nie mogło też zabraknąć muzycznego występu pana dyrektora Grzegorza Wyszogrodzkiego, który zagrał i zaśpiewał piosenkę „Nadzieja”. Przez 1,5 godziny publiczność oglądała i słuchała młodszych i starszych artystów, a wszystkich połączył cel spotkania – zebranie funduszy na pomoc dla najbardziej potrzebujących uczniów szkoły I udało się tego wieczoru zebrać rekordową kwotę 6950 zł.

Koncert to wspólne przedsięwzięcie, które powstaje wysiłkiem wielu osób przez wiele tygodni. Część muzyczną koncertu opracowały panie Magdalena Jakubowska i Agnieszka Nowak, na gitarach i perkusji zagrali panowie: Mariusz Jaguścik, Marcin Moroz i Łukasz Wojtasik, a na pianinie – uczeń z kl. 3b. Zaśpiewał zespół wokalno-instrumentalny, w skład którego wchodzili uczniowie starszych klas oraz nauczyciele. Maluszki z zerówki do muzycznego występu przygotowały panie: Katarzyna Chłopik, Małgorzata Kożuchowska, Karolina Miller-Wolińska. Grupa rodziców na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Agnieszką Duszczyk wystąpiła w strojach przedszkolaków. Część teatralną wyreżyserowały panie: Anna Lubieniecka, Dagmara Kacprzyk, Izabela Saganowska i Marta Woźnica. Tańce uczniów młodszych klas opracowały panie: Marta Woźnica, Izabella Kożuchowska i Iwona Szulawska. Scenografią zajęły się panie Katarzyna Milewska i Katarzyna Chłopik. Z kolei pani Ewa Raczyńska, Agnieszka Rycharska i Katarzyna Duczek przygotowały kiermasz przepięknych ręcznie wykonanych prac świątecznych. Obsługą koncertu zajęli się uczniowie kl. 7a z wychowawczynią panią Agnieszką Kożuchowską, promocją – pan Mariusz Jaguścik, a oświetleniem i nagłośnieniem – panowie Piotr Borkowski i Maciej Kłos. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w tegorocznym osiemnastym koncertowaniu, organizatorzy serdecznie dziękują!

Publiczność wychodziła oczarowana poziomem występu, mądrością przekazu scenicznego i wielością talentów zaprezentowanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Koncert był dynamiczny, dopracowany i przemyślany. Po raz kolejny społeczność szkoły papieskiej pokazała, że warto być DOBRYM CZŁOWIEKIEM!

tekst:Izabela Saganowska,

fot. Agnieszka Kożuchowska

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania