Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Akcja "Twój e-PIT"

Od 1 stycznia 2019 r. wszyscy płatnicy będą zobowiązani do przesyłania Informacji do US wyłącznie drogą elektroniczną.

Opublikowano: 4 Grudnia 2018, Wtorek, 19:32
Autor: plina_m
 0 0 0

Informujmy, że ustawą z dnia 4 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2126) wprowadzony zostaje m.in. obowiązek udostępnienia podatnikom z dniem 15 lutego następującego po roku podatkowym za pośrednictwem portalu podatkowego zeznań podatkowych, uwzględniających w nich dane będące w posiadaniu Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Przepisy ustawy wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2019 r. i w przypadku podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38 będą miały zastosowanie już do rozliczeń za 2018 r.
Istotą wprowadzenia powyższej zmiany jest uproszczenie systemu podatkowego dla podatników podatku dochodowego od osób fizycznych, tj. zdjęcie z podatników obowiązku samodzielnego sporządzania zeznań podatkowych.
Konsekwencją wprowadzenia powyższych zmian jest skrócenie okresu składania przez płatników Informacji o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy – od 1 stycznia 2019 r. wszyscy płatnicy będą zobowiązani do przesyłania Informacji do naczelnika urzędu skarbowego w terminie do końca stycznia następującego po roku podatkowym wyłącznie drogą elektroniczną.
W związku z tym przesyłam w załączeniu plakat – „Ważna informacja dla płatników” dotyczący akcji oraz zwracam się do Państwa z uprzejma prośba o wywieszenie go w Państwa siedzibach oraz zamieszczenie na Państwa stronach internetowych, aby dotarły do jak najszerszego grona odbiorców.

tekst: Sebastian Borys Rzecznik Prasowy Urzędu Skarbowego w Mińsku Mazowieckim

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania