Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Patrząc na wieś

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim

Opublikowano: 8 Listopada 2018, Czwartek, 21:21
Autor: plina_m
 0 0 0

Spójrzmy wstecz, na naszą polską wieś!

Tegoroczne IV Mińskie Spotkania Wydawców Publikacji Regionalnych będą wyjątkowe!  24 listopada, poza tradycyjną prezentacją dorobku wydawniczego wystawców z Mińska Mazowieckiego i powiatu mińskiego, wspólnie przeniesiemy się w dawny klimat polskiej wsi. Będziemy mieli taką możliwość dzięki obecności dr Ruty Śpiewak z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN i prezentacji albumu „Patrząc na Wieś. Sto lat polskiej wsi” pod redakcją Andrzeja Rosnera, Ruty Śpiewak i Edyty Kozdroń.

Zachwycające zdjęcia, obrazujące ostatnie stulecie wsi bez jakichkolwiek udoskonaleń i stylizacji pokazują wielowątkową panoramę wiejskiej Polski. Dobór fotografii, często nieoczywisty, pokazuje ciągłość pewnych zjawisk, ale też istotne zmiany w wymiarze społecznym, ekonomicznym i przestrzennym.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej podróży w przeszłość. Wielu z nas posiada zdjęcia sprzed lat, ukazujące urok polskiej wsi. Zachęcamy do podzielenia się z nami tym wspomnieniem!

Fotografie można przesłać w formie skanu mailem wraz ze zgodą na ich udostępnienie na adres: czytelnia@mbpmm.pl lub zeskanować w Czytelni MBP. Zdjęcia umieścimy na naszej ekspozycji podczas Targów Regionalnych. Wirtualna wersja wystawy będzie dostępna na stronie Biblioteki: www.mbpmm.pl.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania