Tygodnik Strefa Mińsk NR 17/18 (373/374)

Rok wydarzeń w MOSiR

MOSiR zarządza infrastrukturą sportową na terenie miasta Mińsk Mazowiecki.

Opublikowano: 5 Listopada 2018, Poniedziałek, 20:10
Autor: plina_m
 0 0 0

MOSiR zarządza infrastrukturą sportową na terenie miasta Mińsk Mazowiecki. Wśród najważniejszych obiektów wykorzystywanych do sportu i rekreacji wyliczyć można:
Stadion Miejski przy ul. Sportowej 1 (teren o powierzchni 2,2 ha) z min. płytą piłkarską, bieżnią lekkoatletyczną, kortem tenisowym, boiskiem do piłki nożnej z nawierzchnią syntetyczną, boiskami do siatkówki plażowej
Miejski AQUAPARK z zapleczem i sztucznym lodowiskiem, które w okresie letnim funkcjonuje jako zespół boisk sportowych,
Stadion Sportowy przy ul. Budowlanej 2a gdzie znajduje się pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną i rugby, bieżnia lekkoatletyczna, skoczniami w dal i wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą.
W ciągu całego roku obiekty te wykorzystywane są do ciągłej eksploatacji przez uczestników różnego typu zawodów sportowych i wydarzeń rekreacyjnych. O podsumowanie i plany na przyszłość poprosiliśmy Dyrektora Roberta Smugę.
TSM: Kiedyś panowało przekonanie że obiekty sportowe mogą ulec uszkodzeniu i nie były udostępniane mieszkańcom od kilku lat ta filozofia uległa diametralnej zmianie.
Robert Smuga: Rzeczywiście kiedyś tak było ale od czasu kiedy ja pełnię funkcję dyrektora MOSiR przyjęliśmy założenie że obiekty maja służyć mieszkańcom. W końcu to oni mają mieć korzyści z ich wykorzystywania. Obecnie obiekty te funkcjonują od rana do wieczora i powiem szczerze, że miło patrzeć jak wszystkie godziny są praktycznie obsadzone.
TSM: MOSiR organizuje wiele imprez, z których Pan osobiście jest najbardziej dumny.
Robert Smuga: Każda z tych imprez jest nieco inna dlatego ja i pewnie cały zespół ludzi, którymi kieruję, dumny jest z każdej z osobna. Są takie imprezy które maja już renomę wykraczającą poza nasze województwo a nawet kraj. Do takich należy święto biegania czyli Ogólnopolskie Biegi Uliczne. Mamy biegaczy z wielu miejscowości naszego kraju oraz spoza granicy. Podobnie z turniejem piłkarskim dla dzieci MOSiR Cup. Goszczą u nas drużyny i szkółki piłkarskie z całej Polski a także z ościennych państw. Są także imprezy ogólnopolskie i ponadregionalne, które wspieramy organizacyjnie i finansowo jak Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness czy Gala GrapplerNight. Większość imprez jest jednak skierowana do społeczności lokalnej a właściwie całych rodzin, min. Piknik Sportowy, Familiada na Lodzie, Ferie z MOSiR, Integracyjne Igrzyska Sportowe, Igrzyska Sportowe – Ignaców, Nawigator, Olimpiada Przedszkoli, Walentynki na lodzie. Z roku na rok zainteresowanie rośnie co jest dla nas dużym wyróżnieniem.
TSM: Wiemy, że w działalność MOSiR wpisane jest też wsparcie drużyn dziecięcych.
Robert Smuga: To prawda, dobrym przykładem są dziecięce drużyny piłkarskie. Praktycznie każdy rocznik ma swoją reprezentację grającą w określonej lidze. Koszty dla rodziców z tytułu wyjazdów byłyby w wielu przypadkach nie akceptowalne, dlatego dofinansowujemy stroje, piłki, wyjazdy ligowe a także obozy treningowe.
TSM: A co z planami na przyszłość?
Robert Smuga: Zapewniam, że nie zamierzamy zwalniać tempa, w kolejnych latach planujemy zwiększyć zaangażowanie w imprezy lokalne. Mamy coraz większe doświadczenie w organizacji imprez dużych, co powoduje, że stale zwiększamy ich atrakcyjność. Poszerzymy repertuar zarówno ilościowo jak i jakościowo.
TSM: Dziękujemy za rozmowę.
Robert Smuga: Ja również dziękuję. Warto dodać, że do organizacji imprez przyczynia się wielu ludzi dobrej woli, pasjonatów działających w różnych stowarzyszeniach na terenie miasta, dlatego przy okazji za pośrednictwem Waszej gazety chciałbym podziękować im wszystkim za współpracę i poprosić o zaangażowanie w kolejnych latach.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania