Tygodnik Strefa Mińsk NR 17/18 (373/374)

Sukces zawodnika z Mińska Mazowieckiego

Mariusz Domel Domalewski mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, zdobył w tym roku Pierwsze miejsce w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski Rookie 1000

Opublikowano: 15 Października 2018, Poniedziałek, 22:05
Autor: plina_m
 0 0 0
Sukces zawodnika z Mińska MazowieckiegoSukces zawodnika z Mińska Mazowieckiego
Sukces zawodnika z Mińska MazowieckiegoSukces zawodnika z Mińska Mazowieckiego
Sukces zawodnika z Mińska MazowieckiegoSukces zawodnika z Mińska Mazowieckiego
Sukces zawodnika z Mińska MazowieckiegoSukces zawodnika z Mińska Mazowieckiego
Sukces zawodnika z Mińska MazowieckiegoSukces zawodnika z Mińska Mazowieckiego

Sukces zawodnika z Mińska Mazowieckiego.

Mariusz Domel Domalewski mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, zdobył w tym roku Pierwsze miejsce w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski Rookie 1000. Mariusz miał okazje wykazać się na torach europejskich takich jak: Red Bull Ring – Austria, PannoniaRing – Węgry, Motosport Arena Oschersleben – Niemcy oraz na naszym rodzimym torze w Poznaniu. Początek sezonu Domel z numerem 33 na motocyklu, zaczął bardzo dobrze, gdyż stanąl na podium i to na wysokim 1 miejscu. W 12 wyścigach tylko dwa razy nie stanął na podium, obydwa pechowe wyścigi odbyły się na Austriackim obiekcie Red Bull Ring. Podczas pierwszego wyścigu z przyczyn technicznych Mariusz nie przystąpił w ogóle do wyścigu. Natomiast podczas drugiego zaliczył efektowna i bolesna wywrotkę co uniemożliwiło mu dojechanie do mety. Mariusz jednak nie poddał się i walczył do samego końca, aby utrzymać przewagę punktową i utrzymać wymarzone pierwsze miejsce w ogólnej kwalifikacji. Jak sam zawodnik podkreśla nie było by to możliwe, gdyby nie wsparcie rodziny, przyjaciół a przede wszystkim sponsorów, którzy uwierzyli w jego możliwości i talent. Domel miał o tyle dobrą sytuację, że dzięki przewadze punktowej jaką miał nad drugim zawodnikiem w ostatni wyścigowy weekend nie musiał stawiać wszystkiego na jedną kartę. Ze spokojną głową obydwa wyścigi ukończył na 3 miejscu, przypieczętowując tym samym swoją przewagę i wygraną w Motocyklowym Pucharze Polski. Cały sezon był pełen emocji, i wszystko wyjaśniło się dopiero podczas ostatnich dwóch wyścigów. Mariusz walczył o pierwsze miejsce razem z Karolem Rychlikiem , który zajął drugą pozycję. Natomiast o 3 miejsce walczyli Radosław Brandebura oraz Artur Duda. Ostatecznie Radek zajął trzecie a Artur czwarte miejsce w Pucharze Polski.
Równolegle Domel ścigał się w Europejskim Pucharze Alpe Adria regularnie stając na podium. Niestety przez pechowy weekend na Red Bull Ringu o włos rozminął się z najniższym jego stopniem. Kończy wiec sezon na wysokim 5-tym miejscu w blisko 30 osobowej stawce.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i mamy nadzieje, że zwolenników Motocyklowych Wyścigów w Polsce z sezonu na sezon zacznie przybywać.
Jak sam Domel mówi wciąż nie dociera do niego to że wygrał puchar o który walczył cały sezon. Może jak na oficjalnej gali, będzie mógł go wziąć do ręki wtedy, do Niego dotrze że jest Mistrzem!
,,Sezon motocyklowy 2018 dobiegł końca a ja dalej nie mogę uwierzyć że ciężka walką i mimo wielu przeciwności udało mi się osiągnąć swój cel i wygrać Puchar Polski.
Od momentu przekroczenia mety uśmiech nie schodzi mi z twarzy. Lecz nie było to tylko moje zwycięstwo, ale wszystkich osób które mnie wspierało i we mnie wierzył. Przede wszystkim OGROMNE podziękowania dla mojego głównego sponsora Grupa Jackonet Jacek Skwieciński, który uwierzył we mnie i zapewnił potrzebne wsparcie przez cały sezon. Był ze mną gdy wygrywałem ale także wtedy kiedy po upadku trzeba było odbudowywać motocykl lub naprawić go po awarii.
Dziękuję również naszym Mińskim przedsiębiorcom którzy chcieli mi pomoc:
Krzysztof laskowski właściciel firmy ZALA-wózki widłowe www.zala.com.pl który zapewnił mi „czarne złoto” czyli opony bez których nie miałbym szans nawiązać walki z konkurencja Jerzy Nowak – Wodex Hurtownia Wod- Kan za wparcie przez cały sezon. Dziękuję także pozostałym sponsorom i partnerom tym którzy zostali ze mną na kolejny rok ale także tym ,którzy postanowili mi pomoc w tym sezonie.”

Mariusz nie pozostaje na laurach, i powoli zaczyna się przygotowywać do przyszłego sezonu w którym może czekać na nas jako na kibiców parę niespodzianek. Jakich dokładnie tego Domel jednak nie chce zdradzić. Trzymamy mocno kciuki za Mińskiego zawodnika i życzymy dalszych sukcesów.

 

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania