Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Festiwal "Jesteśmy Wolni" i "Zaduszki Bułhakowskie"

Zapraszamy na wydarzenia związane z Ogólnopolskim Festiwalem "Jesteśmy Wolni"

Opublikowano: 12 Października 2018, Piątek, 18:02
Autor: plina_m
 0 0 0

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na wydarzenia związane z Ogólnopolskim Festiwalem "Jesteśmy Wolni" organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach we współpracy z ośrodkami kultury z terenu Mazowsza i innych regionów.

W ramach festiwalu w GCK w Mrozach odbędą się:

17 października
- otwarcie wystawy fotografii "Mrozy w latach odzyskania Niepodległości"
- od godz. 9.00 regionalne przesłuchania do Przeglądu Festiwalowego "O Ziemio Polska - z pieśnią i piosenką do Niepodległości" wspólnie z przesłuchaniami kategorii śpiew Powiatowego Przeglądu Patriotycznego "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna"
- w godz. 12.00-16.00 warsztaty wokalne (sala muzyczna biblioteki w Mrozach)
- w przerwie przesłuchań ok. godz. 15.30 wykład historyczny Kamili Juśkiewicz "Kuflewskie doświadczenia na drodze do Niepodległości"
- w przerwie przesłuchań ok. godz. 17.00 prezentacja projektu "Zbieranie lokalnych historii związanych z Niepodległością" przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół w Mrozach

19 października
godz. 20.00 koncert "Piosenki Niepodległe" w wykonaniu Polskiego Teatru Muzycznego Scena Retro

27 października
Gminne Centrum Kultury w Mrozach już po raz ósmy zaprasza na Zaduszki Bułhakowowskie - maraton filmowy z "Mistrzem i Małgorzatą". W tym roku kino Mikroklimat odwiedzą przedstawiciele Państwowego Instytutu Wydawniczego, którzy będą promować i sprzedawać najnowsze wydanie "Dzieł wybranych" Michaiła Bułhakowa, w tym "Mistrza i Małgorzatę" w najnowszym przekładzie Ireny Lewandowskiej i Witolda Dąbrowskiego, porównanym z rosyjską edycją krytyczną z 2015 r. W czasie przerw odbędzie się losowanie dla publiczności egzemplarzy dzieła.
Ponadto tradycyjnie zabierze głos pomysłodawca imprezy Jacek Kleyff, na widzów w kawiarence będzie czekała kawa i herbata, a oprawę muzyczną zapewni Szkoła Muzyczna w Mrozach.
W tym roku maraton rozpocznie się o godz. 13.00, przewidywane zakończenie o godz. 23.00 (przed odjazdem ostatniego pociągu w kierunku Warszawy).
Wstęp wolny (od 16 lat).

 

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania