Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Lekcje z ZUS

Szacuje się, że tylko ok. 10% Polaków wystarczająco orientuje się w kwestiach ubezpieczeń społecznych

Opublikowano: 1 Października 2018, Poniedziałek, 20:50
Autor: plina_m
 0 0 0

Emerytura jest tak daleko, że nie warto się nią przejmować? W sumie nie wiesz jak to działa? Jeśli odpowiedziałeś tak - to zgłoś się do projektu „Lekcje z ZUS”. Dowiesz się czym naprawdę są ubezpieczenia społeczne i co ci się należy, gdy płacisz składki. 160 tys. uczniów z całej Polski wzięło udział w projekcie w ciągu ostatnich czterech lat. Magnesem dla młodzieży są nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale także uczelniane indeksy.
To już piąta edycja projektu edukacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W ciągu czterech lekcji młodzież zdobywa wiedzę o ubezpieczeniach społecznych z zasad opłacania składek, przysługujących im świadczeń oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. „Lekcje z ZUS” to autorski projekt edukacyjny w ramach którego młodzi ludzie poznają ubezpieczenia społeczne. Dla wielu osób jest to niestety czarna magia, nie mają pojęcia jak działa system emerytalny w Polsce, a ZUS kojarzy im się wyłącznie z poborcą składek.Stąd wziął się pomysł zajęć w szkołach. Ci, którzy wezmą udział w projekcie, dowiedzą się nie tylko od czego zależy wysokość emerytury, ale poznają też przepisy, które będą im niezbędne do prowadzenia własnego biznesu.
Materiały do „Lekcji z ZUS” przygotowano we współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia, które urozmaicą każdą z lekcji. Informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej zus.pl/edukacja. Nauczycielom, którzy chcę wziąć udział w projekcie pomagają koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji we wszystkich oddziałach ZUS (www.zus.pl/edukacja/kontakt).
Zgłoszenia szkół przyjmujemy pod nr:
Płocki oddział ZUS: 502 009 800
Radomski oddział ZUS: (48) 385 63 51
Siedlecki oddział ZUS: (25) 6401663
Uczniowie biorący udział w „Lekcjach z ZUS” mogą zmierzyć się z rówieśnikami w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Laureaci olimpiady zdobywają indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/olimpiada).
tekst : Piotr Olewiński

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania