Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Dni Ubezpieczonego

W październiku ZUS organizuje spotkania dla ubezpieczonych. Nie odbędą się one jednak w murach urzędu, ale w miejscach pracy.

Opublikowano: 2 Października 2018, Wtorek, 20:02
Autor: plina_m
 0 0 0

ZUS wychodzi do firm: to nie kontrola, a doradzanie pracownikom
Pracodawcy mogą zaprosić specjalistów z ZUS do swoich firm. Pracownicy będą wtedy mogli porozmawiać z nimi o stanie swojego konta w ZUS oraz o tym, jakie przysługują im świadczenia i ile wyniesie przyszła emerytura. Skorzysta także pracodawca, bo ZUS pomoże przygotować go do wycofania papierowych zwolnień lekarskich. Akcja trwa przez cały październik.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wychodzi z urzędu i organizuje „Dni Ubezpieczonego”. Odbędą się one jak najbliżej zainteresowanych, czyli w miejscach pracy. To właśnie tam urzędnicy będą udzielali porad dotyczących stanu indywidualnego konta w ZUS.
W czasie spotkania doradcy wyjaśnią ubezpieczonym wszystkie zapisy listu z informacją o stanie konta, który dostali latem z ZUS. Część naszych klientów nie zdaję sobie sprawy z tego, jak ważna jest ta korespondencja i nie potraktowało jej z należytą powagą. W rozmowie doradca krok po kroku pokaże zainteresowanemu opłacone składki oraz poinformuję o świadczeniach, które mogą dzięki nim pobierać (np. w razie choroby, urodzenia dziecka, wypadku przy pracy). Będzie mowa również o tym jak w przyszłości na podstawie danych na koncie i subkoncie w ZUS oblicza się emeryturę. Co więcej – na miejscu doradca sporządzi prognozę wysokości przyszłego świadczenia w zależności od wybranego momentu przejścia na emeryturę.
Stan naszego konta emerytalnego w ZUS to temat niezwykle istotny. Tymczasem wydaje się, że nie wszyscy są świadomi jego powagi. Część naszych klientów nie zdaje sobie sprawy, że składki opłacane dzisiaj przekładają się bezpośrednio na przyszłą emeryturę – tłumaczy Karolina Fabisiak, zastępca dyrektora siedleckiego oddziału ZUS. Jestem pewna, że razem z pracodawcą uda się zorganizować te bardzo ważne rozmowy w taki sposób, aby nie zaburzać organizacji pracy – dodaje.
Dodatkowa zachęta dla pracodawców
Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie tylko deklaruje elastyczność, ale także kusi pracodawców dodatkową zachęta: będzie też czas na to, aby przygotować firmę do wycofania elektronicznych zwolnień lekarskich. Nastąpi to niedługo, bo już 1 grudnia.
Aby zaprosić „Dni Ubezpieczonych” do swojej firmy należy zadzwonić pod nr tel. 25 6401 777, wysłać maila na adres sylwia.wolska@zus.pl lub zgłosić się w placówce ZUS. Będzie nam bardzo miło złożyć tę krótką wizytę, która przysłuży się zarówno ubezpieczonym jak i firmie– zachęca dyrektor Fabisiak.


tekst: Piotr Olewiński
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania