Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Dodatkowe środki dla szpitali i placówek oświatowych

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich szpitali, instytucji kultury, szkół i bibliotek.

Opublikowano: 19 Września 2018, Środa, 21:41
Autor: plina_m
 0 0 0

Radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla mazowieckich szpitali, instytucji kultury, szkół i bibliotek. W sumie ponad 12 mln zł zostanie przeznaczone na zakup sprzętu i prace remontowe. – To bardzo ważne wsparcie. Po raz kolejny udało nam się wygospodarować dodatkowe środki, dzięki którym nasze placówki będą mogły przeprowadzić niezbędne inwestycje, a także zakupić nowe wyposażenie – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Ponad 12 mln zł dodatkowych środków zostanie przeznaczonych na wsparcie inwestycji w mazowieckich szpitalach, instytucjach kultury i placówkach oświatowych.

ZDROWIE

Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych zostanie w sumie blisko 11 mln zł.

Kolejne oszczędności i kolejne środki kierujemy do naszych placówek. Dzięki temu wsparciu możliwa będzie m.in. modernizacja budynku kuchni w szpitalu w Radomiu, zakup sprzętu dla warszawskiego pogotowia czy modernizacja oddziałów szpitalnych w szpitalu psychiatrycznym w Warszawie – podsumowuje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzyma dodatkowo w 2018 r. w sumie ponad 2,6 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na modernizację budynku kuchni wraz z zakupem wyposażenia (1,4 mln zł w tym roku, 2,6 mln zł w 2019 r.). Blisko 600 tys. zł w tym roku, 12 mln zł w 2019 r. i 7 mln zł w 2020 r. szpital przeznaczy na zwiększenie efektywności energetycznej budynku głównego (szpital pozyskał na ten projekt wsparcie unijne). Szpital zakupi także sprzęt medyczny. Na ten cel z budżetu województwa przeznaczone zostaną 602 tys. zł w 2018 r. i kolejne 450 tys. zł w roku 2019.

Ponad 3,5 mln zł trafi w sumie do stacji pogotowia MEDITRANS SP ZOZ w Warszawie, Ostrołęce, Siedlcach i Płocku na zakup sprzętu m.in. defibrylatorów czy urządzeń do kompresji klatki piersiowej.

Samodzielny Wojewódzki Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie otrzyma środki na modernizacje oddziałów szpitalnych (1,9 mln zł w 2018 r. i 7,6 mln zł w 2019 r.). Ponad 80 tys. zł placówka przeznaczy na wymianę oświetlenia.

Kolejne środki trafią do szpitala bródnowskiego. Placówka przeznaczy 680 tys. zł m.in. na zakup sprzętu medycznego czy prace modernizacyjne na oddziałach chorób wewnętrznych, diabetologii i endokrynologii. Ponad 470 tys. zł w tym roku i 690 tys. zł w 2019 r. szpital otrzyma na zakup gamma kamery SPECT CT dla Zakładu Medycyny Nuklearnej.

Ponad 850 tys. zł otrzyma szpital w Ciechanowie na zakup sprzętu i modernizację pomieszczeń na potrzeby nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Środki trafią także do Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie. Placówka otrzyma ponad 81 tys. zł na zakup sprzętu medycznego. Z kolei Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. E. Wilczkowskiego w Gostyninie przeznaczy otrzymane wsparcie ponad 30 tys. zł na zakup aparatury do diagnostyki laboratoryjnej.

Sprzęt medyczny zakupi także Międzyleski Szpital Specjalistyczny (ponad 67 tys. zł) i Centrum STOCER w Konstancinie-Jeziornie (61 tys. zł).

KULTURA

Ponad 860 tys. zł trafi do instytucji kultury. Największe wsparcie tym razem otrzyma zespół Mazowsze, który przeznaczy 520 tys. zł na zakup pojazdu ciężarowego typu „Solo” z zabudową kontenerową oraz windą załadowczą.

EDUKACJA

Radni Województwa Mazowieckiego zdecydowali także o wsparciu dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, które otrzyma ponad 475 tys. zł na modernizację i adaptację budynku CKU przy pl. Stare Miasto 10.

 

źródło: Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania