Tygodnik Strefa Mińsk NR 1/2 389/390

Wybory samorządowe 2018

W niedzielę 21 października odbędą się w całym kraju wybory samorządowe

Opublikowano: 18 Września 2018, Wtorek, 21:00
Autor: plina_m
 0 0 0

W niedzielę 21 października odbędą się w całym kraju wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać nowych radnych gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W powiecie mińskim wyborcy będą mogli oddać razem 4 głosy na swoich kandydatów, po jednym do: rady miasta (gminy), powiatu, sejmiku mazowieckiego i na burmistrza lub wójta. Zgodnie z nowelizacją kodeksu wyborczego, wybory samorządowe od 2018 roku odbywać się będą raz na 5 lat i tyle też będzie trwać kadencja.
Miasto Mińsk Mazowiecki zostało podzielone na 3 duże okręgi wyborcze, gdzie w każdym okręgu do walki o mandat radnego staną przedstawiciele z komitetów wyborczych: Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna), Mińskiego Forum, Prawa i Sprawiedliwości oraz SLD. W wyborach na stanowisko burmistrza miasta znamy w tej chwili dwa nazwiska – Marcin Jakubowski obecny burmistrz, kandydat z KO oraz Robert Ślusarczyk z PiS.
Swoich kandydatów do Rady Miasta Mińsk Mazowiecki, Rady Powiatu Mińskiego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego jako pierwsza przedstawiła Koalicja Obywatelska podczas Konwencji, która odbyła się 9 września w Mińsku Mazowieckim. Oprócz indywidualnych prezentacji został także zaprezentowany program wyborczy dla miasta Mińsk Mazowiecki, który opiera się na 4 filarach – „Miasto mieszkańców”, „Miasto z przyszłością”, „Zielone miasto” oraz „Miasto w Metropolii”. A jak został on oceniony przez samych zainteresowanych?

Marcin JakubowskiMARCIN JAKUBOWSKI

(KANDYDAT NA BURMISTRZA I DO RADY MIASTA Z NR 1
NA LIŚCIE W OKRĘGU NR 1)
Konwencja Wyborcza Koalicji Obywatelskiej w Mińsku Mazowieckim pokazała ogromny potencjał i wielką energię naszych kandydatów, zarówno do rady miasta jak i rady powiatu. Zaprezentowaliśmy też bardzo ambitny, realny i potrzebny naszemu miastu program na kolejne pięć lat. Tego rodzaju wydarzenia, merytoryczne i profesjonalnie przygotowane pokazują, że bardzo poważnie podeszliśmy do sprawy wyborów samorządowych.

 

Kamil BodzionyKAMIL BODZIONY
(KANDYDAT DO RADY MIASTA Z NR 5 NA LIŚCIE W OKRĘGU NR 1)
Dzisiejsza konwencja pokazała siłę Koalicji Obywatelskiej. Cztery konkretne filary działania to jasny sygnał dla wyborców czego mogą spodziewać się po naszej działalności w ciągu najbliższych pięciu lat – komentuje Radny Rady Miasta Kamil Bodziony.

 

 

 

 

Piotr WojdygaPIOTR WOJDYGA
(KANDYDAT DO RADY MIASTA Z NR 5 NA LIŚCIE W OKRĘGU NR 3)
Konwencja pokazała, że potrzebne jest porozumienie różnych środowisk aby osiągnąć sukces i żeby nasze miasto mogło nadal się rozwijać. Przed nami krótka, intensywna kampania wyborcza i mam nadzieję że przekonamy mińszczan do naszego programu wyborczego nastawionego na rozwój.

 

 

 

Jerzy GryzJERZY GRYZ
(KANDYDAT DO RADY MIASTA Z NR 1 NA LIŚCIE W OKRĘGU NR 2)
Na dzisiejszej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej zaprezentowaliśmy bardzo mocne listy wyborcze naszych kandydatów do Rady Miasta Mińska Mazowieckiego w nadchodzących wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku. Przedstawiliśmy lokalnym mediom i przybyłym mieszkańcom bardzo dobry, realny i przemyślany program wyborczy, który został oparty na naszej wiedzy i naszym doświadczeniu w pracy samorządowej. Te wybory będą bardzo ważne dla przyszłości naszego miasta i dlatego zachęcam wszystkich mieszkańców Mińska Mazowieckiego aby poszli głosować na kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Leszek CelejLESZEK CELEJ
(KANDYDAT DO RADY POWIATU Z NR 9 NA LIŚCIE W OKRĘGU NR 1 MIŃSK MAZ.)
Konwencja bardzo nowoczesna, bardzo przejrzysta i zrozumiała. Konwencja, która pokazała determinację Koalicji Obywatelskiej do tego, żeby kontynuować rozwój Mińska Mazowieckiego, a z drugiej strony zmieniać Powiat Miński (obecnie zarządzany przez PiS i PSL) na bardziej nowoczesny, przejrzysty i praworządny, co dzisiaj przy tylu medialnych informacjach o wielu błędach prawnych, które Powiat popełniał, jest takim krzykiem najważniejszym. Czuć było niezwykłe emocje i chęć obywatelskiej pracy wszystkich kandydatów. Przyznam się, że jestem również zaskoczony tym, ile mamy ciekawych postaci ze znakomitym doświadczeniem i niezwykłymi osiągnięciami w działalności społecznej. I to jest potencjał, którego nie można stracić. Ci wszyscy ludzie gwarantują, że jeśli dostaniemy się do Rady Powiatu i Rady Miasta zmienimy oblicze tej ziemi.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania