Tygodnik Strefa Mińsk NR 33/34 (347/348)

Srebro Poli Parol w Szachach Szybkich

W Hali Stulecia we Wrocławiu w dniach 10-12 sierpnia 2018r. zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.

Opublikowano: 7 Września 2018, Piątek, 19:24
Autor: plina_m
 0 0 0

W trzydniowych zmaganiach zagrało prawie 1000 adeptów królewskiej gry, wśród nich 6 juniorów Mińskiego Towarzystwa Szachowego: Pola Parol w grupie dziewcząt do lat 18, Amelia Dróżdż w grupie dziewcząt do lat 9, Michał Jóźwik, Krzysztof Dobosiewicz, Dawid Dobosiewicz w grupie chłopców do lat 10 oraz Jakub Dróżdż w grupie chłopców do lat 18.
W piątek i sobotę zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich w kategoriach wiekowych do 8, 10, 12, 14, 16, 18 lat. Uczestnicy we wszystkich grupach wiekowych rozegrali po 11 rund, granych tempem 15 minut + 10 sekund na posunięcie na zawodnika. W niedzielę zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych w tych samych kategoriach wiekowych co w szachach szybkich. Zawodnicy “blitza” grali na dystansie 13 rund, tempem 3 minuty + 2 sekundy na zawodnika.
Bardzo dobrze spisały się nasze juniorki. Pola Parol zdobyła srebrny medal w szachach szybkich, natomiast Amelia Dróżdż zajęła 6. miejsce w szachach błyskawicznych.
Start juniorów Mińskiego Towarzystwa Szachowego był współfinansowany ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.
Zestawienie wyników zawodników Mińskiego Towarzystwa Szachowego. Szachy szybkie:
2. Pola Parol; 10. Amelia Dróżdż; 22. Krzysztof Dobosiewicz; 26. Dawid Dobosiewisz; 42. Michał Jóźwik; 35. Jakub Dróżdż. Szachy błyskawiczne: 18. Pola Parol; 6. Amelia Dróżdż;16. Dawid Dobosiewicz; 52. Krzysztof Dobosiewicz; 44. Jakub Dróżdż.