Tygodnik Strefa Mińsk NR 17/18 (373/374)

Sukces mińskich seniorów

W dniach 23-26 sierpnia br. w Centrum Kultury "Browar B." we Włocławku odbył się 18 Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2018

Opublikowano: 28 Sierpnia 2018, Wtorek, 18:54
Autor: plina_m
 0 0 0

W dniach 23-26 sierpnia br. w Centrum Kultury "Browar B." we Włocławku odbył się 18 Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2018, podczas którego zespół Mińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zajął I miejsce w kategorii TANIEC.
Organizatorem Przeglądów jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, które co dwa lata przyciąga rzesze uczestników z całej Polski. W tegorocznej edycji wzięło udział ok.1200 osób, tworzących prawie setkę zespołów, duetów i solistów w kategoriach: teatr, muzyka, taniec, folklor oraz literatura i fotografia.
Mińscy Seniorzy zaprezentowali na włocławskiej scenie kilka układów tanecznych takich jak: Kabaret Starszych Panów, Taniec światła, Parasolki oraz teatr tańca "Czar kuchennych rewolucji", które oczarowały jurorów i podbiły serca publiczności. Ogromne gratulacje dla Pani choreograf Agnieszki Sawki i całego zespołu w składzie: Barańska Ewa, Broda Jolanta, Frelak Teresa, Gańko Ewa, Gawrych Jadwiga, Klik Hanna, Marciniak Teresa, Matwiej Adam, Rycielska Alicja, Sitek Małgorzata, Winiarek Teresa.
„Aktywność seniorów jest coraz bardziej widoczna w różnych dziedzinach życia. Słuchacze Mińskiego UTW, obok czwartkowych wykładów, różnego rodzaju zajęć fizycznych i kulturalnych, uczestniczą też w zajęciach terapeutycznych realizowanych między innymi poprzez taniec. To właśnie spośród uczestników zajęć "Taniec w kręgu" wyłoniła się grupa taneczna pod nazwą "Jak Nie My To Kto” prowadzona przez choreografa Panią Agnieszkę Sawkę…” o powstaniu zespołu opowiada Ewa Gańko, członek grupy.
„Jesteśmy bardzo dumni ze zwycięstwa naszego amatorskiego zespołu "Jak Nie My To Kto”. Sumienna praca i wielkie zaangażowanie grupy oraz instruktorki zwieńczone zostało sukcesem, który niezmiernie wszystkich cieszy.
Przegląd był także okazją do zaprezentowania naszego miasta, pokazania dorobku artystycznego, wymiany doświadczeń i wspólnej zabawy. Organizatorzy zadbali o miłą atmosferę i wsparcie młodych wolontariuszy, którzy byli bardzo pomocni przy przemieszczaniu się na różnorodne warsztaty i wykłady.
Szczególnie serdecznie chcemy podziękować za wsparcie naszego przedsięwzięcia Panu Marcinowi Jakubowskiemu - Burmistrzowi naszego miasta i Panu Adamowi Kosińskiemu - współwłaścicielowi firmy Kosbud oraz Państwu Walewskim- Ogrodnik z kwiaciarni Viro"- dodaje Pani Jadwiga Maciejewska, Prezes Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku”.
Zwycięstwo w tak prestiżowym wydarzeniu to ogromny sukces mińskich Seniorów, którzy już wielokrotnie pokazali, że warto się angażować i podejmować wyzwania w każdym wieku. Ogromne gratulacje :)
Bo przecież Jak Nie Oni, To Kto?

tekst: Izabella Walewska-Ogrodnik

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania