Tygodnik Strefa Mińsk NR 31/32 (387/388)

Nowa placówka medyczna przy placu Kilińskiego.

Na mapie mińska przy placu Kilińskiego 4 lok.1 pojawiła się nowa przychodnia - Centrum Medyczne Complex-Med.

Opublikowano: 21 Sierpnia 2018, Wtorek, 08:20
Autor: admin
 0 0 0
Complex MedComplex MedComplex Med
Complex-Med Centrum MedyczneComplex-Med Centrum Medyczne

Na mapie mińska przy placu Kilińskiego 4 lok.1 (obok pizzerii Diavola) pojawiła się nowa przychodnia - Centrum Medyczne Complex-Med. Dla pacjentów oznacza to poszerzenie zakresu usług medycznych dostępnych w Mińsku Mazowieckim lub świadczenie ich w sposób innowacyjny z wykorzystaniem telemedycyny. O źródłach pomysłu powstania tego typu placówki w naszym mieście rozmawiam z jedną z pomysłodawczyń – Panią Dorotą Pisarczyk.

Strefa Mińsk: Skąd pomysł na tego typu przychodnię?

Dorota Pisarczyk: Pomysł powstał już dawno. Na wschód od Warszawy nie ma placówki, która zajmuje się telemedycyną. W Warszawie i większych miastach Polski znajdują się dwie duże sieci telemedyczne. Nasi pacjenci do tej pory nie wiedzieli o takiej formie diagnostyki lub nie mieli do niej dostępu. Nie każdy wie, że niektóre zaburzenia rytmu serca występują jeden lub kilka razy w miesiącu i są niezwykle trudne do zdiagnozowania. Nasza placówka posiada urządzenia, dzięki którym pacjent w ciągu kilku minut może wykonać samodzielnie badanie EKG lub długoterminowo monitorować pracę serca. Każdy zapis jest przesyłany przez sieć do naszego systemu gdzie zapis ocenia ratownik medyczny i lekarz kardiolog. Urządzenie jest niezwykle dyskretne i nieuciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli chodzi o wlewy kroplowe (kroplówki) zapotrzebowanie jest dość duże, pacjenci dotychczas aby móc skorzystać z takiej formy suplementowania musieli jechać do Warszawy bądź Siedlec. Witaminy i minerały suplementowane drogą dożylną wchłaniają się w 100% do organizmu. Wlewy witaminowe może przyjąć każdy pacjent po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Jest to suplement diety polecany dla osób w każdym wieku, którym zależy na poprawie stanu zdrowia i polepszeniu odporności organizmu. Kroplówki witaminowe stosowane są zarówno w leczeniu jaki i profilaktyce prozdrowotnej.

SM: Macie Państwo w swojej ofercie wizyty lekarzy specjalistów?

DP: Centrum Medyczne Complex-Med jest pierwszą placówką w Powiecie Mińskim, która w swojej ofercie ma wizyty wybitnych profesorów prof. nadz. dr hab. n. med. Krzysztof Bielecki (chirug,proktolog) oraz prof. dr hab. n. med. Henryk Zieliński (urolog). Dodatkowo udało nam się rozpocząć współpracę z fantastycznymi specjalistami, do których jest bardzo utrudniony dostęp. W naszym Centrum przyjmują lekarze o specjalizacjach: endokrynolog, chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, onkolog, gastroenterolog, kardiolog, nefrolog, dermatolog, internista, lekarz medycyny rodzinnej, dietetyk, psycholog. Od września prawdopodobnie będzie neurologopeda i alergolog.

SM: Co jeszcze znajduje się w ofercie Państwa placówki?

DP: U nas każdy pacjent może liczyć na bardzo szeroką diagnostykę. Wykonujemy badania laboratoryjne, które dotychczas były wykonywane w Warszawie. Współpracujemy z jednym z najlepszych laboratoriów Synevo oraz Centrum Badań DNA, a także Cabridge Diagnostic.

SM: Jaka jest myśl przewodnia powstania Waszej Przychodni?

DP: Przychodnia powstałą z myślą o wszystkich, którzy dbają o swoje samopoczucie, zdrowie oraz formę. Główną ideą Centrum Medycznego Complex-Med jest kompleksowe podejście do obszaru zdrowia. Dzięki doświadczeniu i współpracy z różnymi specjalistami mamy szeroką wiedzę o potrzebach organizmu, który poddawany jest ciężkiemu wysiłkowi oraz metodach ich zaspokajania. Jesteśmy otwarci na pomoc wszystkim osobom, które borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Chcemy rozwijać się w kierunku jeszcze lepszej diagnostyki i pomocy w jak najszybszym powrocie do zdrowia pacjenta, nowoczesnych technologii w medycynie.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze!
Znajdź nas na Facebooku
TYGODNIK STREFA MIŃSK
adres biura:
ul. Warszawska 161 (1 piętro)
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. + 48 724 822 000
e-mail: reklama@strefaminsk.pl
lub e-mail: biuro@strefaminsk.pl
projekt graficzny: E-HO - agencja reklamowa - Mińsk Mazowieckikodowanie, system zarządzania